Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hvězdný prach | Stardust | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 10.08.2007
CZ premiéra: 27.09.2007
režie: Matthew Vaughn
hrají: Robert De Niro, Michelle Pfeiffer, Claire Danes, Sienna Miller, Peter O'Toole

Hvězdný prach: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Člověk by čekal, že po Promo videu plném triků, které vypadaly jak z dražší televizní adaptace, se tvůrci na pár týdnů zavřou do střižny a budu dolaďovat vizuální stránku. Bohužel se tak nestalo a první oficiální ukázka pořád vypadá vedle Pána prstenů jako chudý příbuzný a pokud s tím Vaugh něco do premiéry neudělá, mohlo by mu to hodně ublížit. Vše ostatní se ale podstatně zlepšilo. Ukázka na Stardust má slušné tempo a závěrečná akční koláž vypadá hodně stylově, přesto se však jako největší lákadlo jeví Michelle Pfeiffer, která i těsně před padesátkou vypadá zatraceně k světu. Robert De Niro si přišel do Hvězdného prachu evidentně pouze vydělat a začínající Charlie Cox nepůsobí tak hrozně, jako Edward Speleers v Eragonovi. Slušné tempo traileru hodně pomáhá, ale je vidět, že na vizuální stránce se musí ještě hodně zapracovat, doufejme tedy, že oddělení vizuálních efektů teď jede přesčasy, protože Hvězdný prach to bude potřebovat jako sůl. Pořád je tu ale dost scén, které by na velkém plátně mohly vypadat k skvěle a prostředí „fantasy bez hobitů“ by mohlo být celkem osvěžující. Hodně věcí se ještě bude muset doladit, ale takhle na ploše těch několika desítek vteřin se to celé tváří celkem příjemně.

Hvězdný prach: Promo


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Ruské dálavy jsou prostorem neomezených možností. Další podivný tah, který přebíhá hollywoodské marketingové experty, zařídil zveřejnění proma na dlouho očekávanou fantasy Matthewa Vaughna. Nebudu u ní tentokrát řešit triky – jejich zjevná nedodělanost se totiž prolíná s otázkou, jak by sakra mohl někdo něco tak směšného (mám teď na mysli pád hvězdy) za střízliva zveřejnit? Snad nikdo a už vůbec ne Matthew Vaughn, jenž i tak NEDOSTÁVÁ pověsti, která ho předchází. Původní režisér trojky X-Menů maluje svou fantasy ve velmi omšelých barvách. Z příslibu vizuální hostiny se stává nudně nasvícené křížení mečů a zachraňování blondýnek. Exteriérové záběry devalvují Hvězdný prach hluboko pod úroveň Pána prstenů, s jehož zjevným obrazovým napodobitelem se tu setkáváme. Nemluvím přímo o průšvihu, ale o pádu žolíka letošní sezony. Samozřejmě, že Vaughn bude těžit z přítomnosti skvělých herců, že si užijeme netradičního De Nira i čarující Michelle Pfeiffer (že by definitivní comeback?), Hvězdný prach měl ovšem být žranicí, a ne zapomenutelným kompromisem mezi Eragonem a Jacksonovými opusy. Trailery, které předpokládám nebudou těžit jen z Badeltova soundtracku k Pirátům z Karibiku, nám jistě povykládají víc, varovné signály bychom přesto měli přijmout, když už je k nám soudruzi zpoza Uralu vyslali. Jakkoliv se kvůli nim budou naši mladí příznivci fantasy vztekat...

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace