Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hvězdný prach | Stardust | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 10.08.2007
CZ premiéra: 27.09.2007
režie: Matthew Vaughn
hrají: Robert De Niro, Michelle Pfeiffer, Claire Danes, Sienna Miller, Peter O'Toole

Hvězdný prach: DVD


ikona
k0C0UR
 

Filmová adaptace svěží fantasy z pera Neila Gaimana neudělala do světa takovou díru, jak se možná očekávalo (shrnuto čísly box office), nic to však nemění na tom, že rozruch na žánrovém poli vzbudila dostatečný. Už jen to, že v naší jinak názorově svorné redakci vytvořila hned tři tábory – jedni ji nemusí (ahoj, imfe ;), druzí ji snesou, třetí ji uctívají (linie mezi posledními dvěma kategoriemi je tenká a v rámci redakčních diskuzí a souvisejících pivních oparů se přes ni snadno přeskakuje oběma směry). Pravdou nicméně zůstává, že na DVD v poslední době příliš fantasy filmů nevyšlo a těch dobrých už vůbec ne. Proto se nemusíme bát, že se tohle dobrodružství o Tristanovi a jeho milé spadlé hvězdě ztratí v tržním šumu – naopak lze předpokládat, že právě na blyštivých plackách se mu zalepí i ty poslední finanční díry.
A teď už pět „pro“, kvůli kterým byste Hvězdný prach měli vidět, pokud vám z jakéhokoliv důvodu utekl:

1) Vždycky víte, kdo na které straně stojí, kdo právě přešel, kdo proti komu bojuje a proč. Hvězdný prach je pochopitelný, srozumitelný a naprosto přehledný, což ho přímo předurčuje k hromadné projekci před zraky všech generací z řad rodinných příslušníků.

2) Je zábavný, vtipný a Robert de Niro v něm vyfikne patero tanečních kreací rovnou v podprsence. No fakt!

3) Hudba i výprava je na úrovni, triky ujdou, herci více než příjemní.

4) Ano, pár scén je z ranku „wtf?“ a logika kolem nich prosvištěla nadzvukovou rychlostí, na druhou stranu – ani na minutu to není nuda a prakticky pořád se něco děje, což nutně neznamená, že se to děje jen aby se to dělo.

5) Michelle Pfeifer ve svých padesáti letech strčí do kapsy polovinu dvacetiletých hvězdiček, které si myslí, že vědí, co je to sex-appeal.

No neberte to… a až budete mít dost okukování, jestli to je a nebo není plastika, můžete se s klidem ponořit do bonusové sekce. Ta je odstartována a zároveň nejvýrazněji zastoupena půlhodinovým dokumentem „Dobrá znamení: Jak se točil film“, což je a) parafráze na jednu z Gaimanových knih, b) informačně natřískaný film o filmu, který na otázky „proč“, „jak“ a „za kolik“ odpovídá více než uspokojivě. Mezi jeho hlavní verbální tahouny se řadí i samotný Neil Gaiman, poněkud překvapujícím zjištěním je totální absence jak De Nira, tak Michelle Pfeifer (tak je to teda plastika nebo ne?). Zamáčkněme slzu a pojďme k pěti minutám vystřižených scén, kde se dočkáte i delšího alternativního konce. Žádné terno, ale proč ne. Mimochodem, mám pocit, že tentokrát byly všechny střihy skutečně na místě – zejména Tristanův flash-forward je poměrně haluzní záležitost, která do filmu příliš nepasuje. Klasický blooper reel s českým označením Nepovedené scény vám pak potrhá bránici dalšími pěti minutami… nepovedených scén. Rány a přeřeky – to vše v úhledném kompaktním balíčku, který určitě neurazí. Zbývá už jen trailer, který připomene, proč jsme se na Hvězdný prach tolik těšili.
Jsou čtyři stovky adekvátní? Osobně myslím, že to stojí za to.

Obraz: 2,35:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky, maďarsky :: Dolby Digital 2.0 - polsky
Titulky: české, anglické, polské...
Datum vydání: 31. 3. 2008
Cena: 399,-

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace