Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hra | The Game | 1997
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: David Fincher
hrají: Michael Douglas, Sean Penn, Deborah Unger, James Rebhorn

Hra: DVD


ikona
Shushika
 

Jakkoli po premiéře Klubu rváčů vypadala Hra jako chudý příbuzný, který se vklínil za Fincherovo opus magnum Sedm, zpětně je třeba říci, že tenhle film s léty vyzrává a i bezmála po desetiletí se může směle měřit s dnešní produkcí. Fincher od prvního titulku, který se rozpadne do stovek dílků puzzle, podmalovanými tklivou hudbou Howarda Shorea, začne podprahově hrát na velmi znepokojivou strunu a nejeden divák začne pociťovat lehké šimrání, které napovídá, že se blíží něco velkého. A opravdu, Fincher nás vede kupředu v pomalém meditačním tempu - Nicholas je ostatně v nepříjemném bilančním období, kdy se zachvívají samotné základy jeho života - a jen co nám ukáže jedno vodítko, to předchozí nám skryje, zanechávaje v nás pocit, že to pravděpodobně byla klamná stopa. Což se většinou zanedlouho potvrdí. Nicholas neví, my nevíme... a proto finále vyzní nad očekávání dobře, jakkoli celý film je vlastně jen sérií pastí a zkoušek, v nichž se nám informace dostávají v přesně stanoveném sledu. Potěší však, že Nicholasovi nikdo nečte levíty za to, že je bohatý, narcistní a kdo ví co ještě. A jestli se poučil (nebo se vůbec měl poučit), si každý musí domyslet sám. Za půl roku se do kin chystá Fincherův thriller Zodiac a Hra, případně sjíždění zbylých čtyř filmů, vám může to otravné čekání na návrat gurua hezky zpříjemnit. Rozhodně neprohloupíte. Osobní poznámka: chtěl bych vidět firmu, která by měla tak dokonale zvládnutou logistiku celé hry. Znamenal onen chlapík na záchodě, prosící Nicholase o toaletní papír, další možnou odbočku, podle níž by šlo hrát celou hru úplně jinak? Svěřte se nám, milí čtenáři MZ! (8/10)

Někdy je až komické pozorovat, co všechno jsou filmové a distribuční společnosti ochotny nazvat speciální edicí. Jak nás nepříjemně přesvědčuje praxe, informační hodnota bonusových materiálů speciálních edic nemá daleko k edicím běžným, ne-li rovnou k "vanilkám" s jedním trailerem a šlus. Z množství položek by se zdálo, že si na bonusech ke Hře pošmákneme, ale chyba lávky. Oné avízované speciální edici totiž chybí byť jen jediný film o filmu, či jen fičura, kdy si tvůrci leští ego a hovoří v superlativech. Sledujte se mnou: a) film můžeme sledovat s komentářem Davida Finchera, Michaela Douglase a ostatních, b) v sekci scén z natáčení nás čekají (možno navolit komenář) čtyři významnější akční situace, kde krátce sledujeme, jak režisér chodí po place, baví se s Douglasem a ostatními... a nic, c) pět scén scény z placu je v bledě modrém to samé (komentář však nechybí), d) k vidění jsou kinotrailer a teaser s loutkou, která se dostala i na obal disku, e) alternativní konec je méně jednoznačný, ale v podstatě vyzní dost do ztracena, f) storyboardy... ano, ukazují storyboardy, e) poněkud statická sekce návrhů dekorací nás seznámí s tím, jak se liší náčrtky od výsledné podoby ve filmu. Také vám připadá, že jste o něco ochuzeni? Minimálně o rozhovor s Douglasem, scenáristy či Fincherem (ten prý na kameru mluví nerad), kteří by nějak zpětně zhodnotili význam filmu, povykládali nějakou tu veselou historku z natáčení, případně se přátelsky poplácali po zádech. Holt už ani ty speciální edice nejsou co bývaly. Musíme se s tím smířit. Ale kritizovat to budeme i nadále...

Obraz: 2,35:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky
Titulky: české
Cena: 399,-
K mání od: 23. 7. 2006

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace