Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hory mají oči II | Hills Have Eyes II | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 23.03.2007
CZ premiéra: 12.04.2007
režie: Martin Weisz
hrají: Michael McMillian, Jessica Stroup, Daniella Alonso, Jacob Vargas, Michael Bailey Smith

Hory mají oči II: DVD


ikona
Shushika
 

"Mamko, jdu na lov, co mám přinýst? Po rajónu se nám courají Mexikánci a Národní garda. Si vyber." - "Mexikánce raději ne, taťko, po těch mi bylo onehdá túze těžko. Ty jejich střeva plný paprikových jadérek mi nesedly. Přines někoho z Gardy. Ty jsou dobře živený, samej sval. A ty jejich mozky z West Pointu, mňamka.Vyhodíme si z kopýtka a uděláme si pěknej večer. Trocha morku ještě nikdy nikoho nezabila. A netoulej se mi. Ne abys, mi v horách pokukoval po ženskejch." - "Neboj, mamko, jen co nalovím, hned peláším domů. Však víš, že mám oči jen pro tebe." Jak jsem byl u Ajových Hor napnutej jak malý trenýrky, u dvojky ve mně doslova dýmal hněv: tolik energie vyhozené na tak slaboduchou slátaninu prakticky bez děje i atmosféry a plnou příšerných hereckých výkonů. Craven vzal přes kopírák dvojku Texaského masakru, přidal na gore efektech a šup s tím na pás. Uznávám, že není třeba každý den chodit do francouzské restaurace a za zvuku šansonů degustovat vybrané víno a šestero chodů, když občas přijde k chuti fastfood. Jenže tohle už není ani junkfood, ale právě vyříznutá flákota, která s sebou ještě reflexivně škube. Kdo si dá první sousto? Každopádně alespoň dobrá ukázka toho, že horory se oproti blockbusterům typu Transformers nemusí držet oficiální politické linie a ukazovat armádu jako dokonale sehraný a neuvěřitelně cool systém, který si vždycky poradí. Za tuto "myšlenku" jsem v hodnocení ochoten vystoupat až na 2/10.

Nevěřím vlastním bulvám, ale Hory mají oči 2 mají asi tak 10x natřískanější bonusovou sekci než většina blockbusterů a oscarových záležitostí z poslední doby. Distributor se s celou náloží viditelně pohrál a všechny dokumenty jsou česky otitulkované. Překvapivé je, že se tvůrci ani moc neplácají po zádech, a jak je obvyklé, nenastavují stopáž scénami z filmu. A zrovna tady bych to tak rád "totálně zkritizoval", jenže přirozeně nemůžu.:) Jako první na vás vybafne fičura Mutant Attacks (10:05), kde se dozvíme, proč vzniklo pokračování a proč do toho všichni herci a tvůrci šli. Papá Craven je v ráži, slova z něj jen tryskají, ale slovo "mytologie" neměl raději v souvislosti s tímhle masokombinátem používat. Trochu mu to ubírá na autoritě a sečtělosti. Druhá fičura - Birth of a Graphic Novel (12:40) - je detailním a poměrně zajímavým seznámení s komiksovým prequelem Hory mají oči: Počátek a prací všech možných výtvarníků, koloristů a titulkářů. Bez ironie jsem si pošmákl. Zdaleka nejnudnějším kouskem je statické Life After Film School with Wes Craven (10:19), kde Craven odpovídá na dotazy tří studentů ohledně podmínek při natáčení sequelu. Starý cynik v jednom momentě zjihl, nadul se vlastenectvím a bez varování vypálil, že druhé Hory mají velké paralely s dnešní situací na Východě a trudným životem "našich zlatých chlapců". Jeho snaha přilákat na "podobenství" ty, kteří by tam jindy nešli ani za sto volů a ukázat, že jde vlastně o důležitý film, je dost mimo, ale každému co jeho jest. Čtvrtá fičura - Exploring the Hills - Making of Hills Have Eyes 2 (12:42) je v bledě modrém to samé co Mutant Attacks. Čiže: natáčení gore efektů, masky, zelené plátno a tak. Bonusová sekce končí naprosto trapným Gag Reel (3:38), který není ANI TROCHU vtipný, a čtyřmi vystřiženými scénami. Jsme na konci a šupky dupky do rozestlaných postýlek. A co nejrychleji zavřete oči. Ještě nespíte? Dloub, dloub. A máte to!

Obraz: 2,35:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky
Titulky: české
Cena: 399,-
K mání od: 13. 8. 2007

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace