Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Horton | Horton Hears a Who | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 14.03.2008
CZ premiéra: 10.04.2008
režie: Jimmy Hayward, Steve Martino
hrají: Jim Carrey, Steve Carell, Dan Fogler, Joey King
 

V KOSTCE

Byl jednou jeden slon, našel kytku a na ní smítko prachu. Vydalo zvuk, slon ho slyšel a od té doby nemá chvíli klidu. Zjistil, že v něm žije celé město, ale nikdo mu to nevěří. A kromě toho, že se dobrovolně rozhodl vyšplhat na vrcholek hory, řeší morální dilemata, kterým se nedá ubránit - stojí za to hájit pravdu za každou cenu nebo uznat domnělou halucinaci a zapojit se mezi "normální lidi"? V animovaném hávu plném gagů je 80 minut přesně tolik času, aby to stačilo být pořád zajímavé a poutavé. Tedy hlavně pro děti.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY


FOTOGALERIE

O FILMU

Když by se měl dělat dětský žebříček nejpopulárnějších zvířat, slon by se stoprocentně umístil na předních pozicích. Když by se dělal žebříček nejpopulárnějších amerických spisovatelů pro děti, zvítězil by Dr. Seuss. A tihle dva to dají dohromady v kreslené pohádce Horton Hears a Who. Ve sloní komunitě žije chobotnatec Horton, kašpar, hňup a šašek s dobrým srdcem. Horton se ale od svých sousedů v něčem liší. Zjistil totiž, že vedle slonů žije ještě jiná banda potvůrek, kteří si říkají Who. Jsou ale tak strašně mrňaví, že všichni sloni kromě Hortona netuší, že vůbec existují a Horton, který se se svými nově objevenými sousedy spřátelil, bude muset přesvědčit ostatní slony o tom, že je nutné našlapovat velice opatrně… Dr. Seuss je za mořem nesmírně populární autor pohádek, ale v Čechách jsme se s jeho dílem mohli setkat maximálně na plátně v úchylnostech typu Grinch a Kocour. Filmy si svým bizarním stylem možná pár příznivců získaly, ale americká pohádková klasika neměla vedle tradičních českých pohádek ani tu nejmenší šanci na úspěch. Kreslená podoba by ale těmto pohádkovým příběhům měla sedět mnohem lépe. Luxusní hlasové obsazení dvou hlavních hrdinů by navíc mohlo naznačovat, že v kině se nebudou nudit ani dospělí. Carey a Carell to spolu měli původně rozjet už v Za plotem, ale tahle kreslená komedie sloních rozměrů by také nemusela být špatná. Pokud ovšem nezasáhne „odkaz Dr. Seusse“ a nebude to nakonec jen další pestrobarevná šílenost, u které si Američané budou vrnět blahem, ale na kterou bude průměrný Čech koukat s otevřenou pusou.

© copyright 2000 - 2019.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se