Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hobit: Neočekávaná cesta | The Hobbit: An Unexpected Journey | 2012
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 14.12.2012
CZ premiéra: 13.12.2012
režie: Peter Jackson
hrají: Martin Freeman, [[Cate Blanchett]], Ian McKellen, Christopher Lee, Elijah Wood

Hobit: Neočekávaná cesta: Blu-ray trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Blůčkové trailery s voice-overem nikdy nebývají zrovna parádní. A je to bohužel i případ Hobita, který měl v nové minutové upoutávce rozhodně vsadit na epickou hudbu a adekvátní mezititulky. Ukecaný pán totiž stírá většinu atmosféry, která tu klidně mohla panovat, a mění trailer jen ve svižné promo na chat s Peterem Jacksonem. Samozřejmě, v jádru nic proti tomu, pro moc jiných účelů se tenhle sestřih nedělal. Přeci jen by ale potěšilo promyšlenější pojetí, ve kterém mohlo vyniknout pár nej momentů z filmu a člověk by hned dostal větší chuť na domácí opáčko. Osobně sice pořád nechápu, proč by si někdo kupoval Blu-ray s kinoverzí Hobita a videodeníky z internetu, když na podzim dorazí rozšířený sestřih s tunou vymakaných bonusů. Ale těžce vydělané peníze se asi dají utratit i hůř, že jo.

Hobit: Neočekávaná cesta: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

No, rozhodně optimističtější pokoukání než posledně. Hobit v minulé upoutávce trošku zaškobrtnul, minutový japonský trailer mu ale vrací zpátky jeho pohádkové kouzlo. Jak? Přeci tím nejjednodušším možným způsobem - zpívajícími trpaslíky. To, co dělá magické pokoukání z prvního teaseru, totiž neselhává ani tady, i když je to v kratším provedení. Jakmile se rozezní Shoreova nová melodie a Jackson do ní začne sázet opulentní výletničení po Středozemi, je to prostě trefa do černého. A jasně největší blockbuster konce roku. Snad se na tuhle notu opět vsadí i v nějaké finální americké upoutávce, protože jde pořád o to nejsilnější, s čím nikterak suprová kampaň přišla. Chceme atmosféru, Petere, a chceme ji co nejkrystaličtější!

Hobit: Neočekávaná cesta: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Bohužel, není to tam. Osudová atmosféra něčeho opravdu epického chybí. Gandalf se v úvodu snaží, Galadriel a Elrond přidávají trochu vážnější tón... ale to je tak všechno. Trailer samozřejmě nemá z řemeslného hlediska vážnější problém, šlape svižně a díky výpravnějším záběrům ve finále i solidně graduje. A přece zůstává pachuť onoho původního dojmu „prequelové pohádky“, která k „dospělému“ Pánovi prstenů vlastně moc nepasuje. Výmluva, že jde jen o úvod k příběhu a skutečně epické maso dostaneme až ve druhé a třetí části, neobstojí – minule stačilo nechat trpaslíky trochu zabroukat a husí kůže se dostavila. Takový moment novému traileru bolestně chybí. Místo toho se sází spíš na různé padání, běhání, skákání, digitální zvířátka a rádoby humorné skopičiny. Dokonce i Glum je pouze milý, taková verze pro děti. Vrcholem je čaroděj Radagast, který (slovy přítele z Facebooku) připomíná jednoho ze zbojníků z Mrazíka. Ke všemu papundeklově/digitální dojem z vánočního teaseru nepotlačily ani triky v pokročilém stadiu – všechno je pořád umělé, studiové a... namouduši, laciné. Konstatuji to velmi nerad, ale tohle ani nejsou rozpaky. Je to zklamání.

Hobit: Neočekávaná cesta: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Nostalgii stranou, přátelé ušatí. Prvním dojmem jsou rozhodně rozpaky. Úvod s Holmem je kříšení něčeho, co snad radši mělo zůstat v hrobě. Martin Freeman je na první pohled nesympatický cizinec, který znásilňuje svět, jenž jsme za těch deset let otočili snad dvacetkrát (každý díl). Emoce se jaksi nedostavují. Celá upoutávka je přehlídka greenscreenů (logicky, do exteriéru produkce vyrazila až nedávno) a to studio z toho razí dost nepříjemně. Je to vysokými očekáváními? Přáli jsme si, aby to s námi mávalo stejně jako legendární trailer na Návrat krále, který prostě ve vyvolávání „zimomriavok“ (chtěli jste je, máte je mít) dodnes nemá konkurenci? Zkrátka a dobře, rozpaky. Jenže pak začnou trpaslíci zpívat. První zadumaný pohled s dýmkou. Kamera si dá oblet kolem Gandyho v plné polní. Bilbo vzhlíží k úlomkům Narsilu. A Cate Galadrielová odrhne starochovi pramen vlasů, což je asi vůbec nejlepší okamžik, protože nám připomene, že Jacksonova Středozemě byla kromě trikových orgií vždy i o upřímných osobních okamžicích. Pak začne hrát pompéznější melodie. A jsou tady. Zimomriavky. No a pak si dáte druhé zhlédnutí a začne to ve vás dozrávat. Dojmům z Návratu krále to pořád nesahá ani po chlupaté kotníky... ale počkejme si na další trailery a hlavně na mnohem epičtější druhý díl.

Pod linkem na 480p najdete stream od Apple ve všech kvalitách.

Hobit: Neočekávaná cesta: Aprílový trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Panenko skákavá všemohoucí! Ukázka je sice k dispozici jen v nízké kvalitě (MPEG) a má požehnaných dvacet mega, ale tahle dvouminutová masáž je z těch, na které se nezapomíná. Weta překonává triky z Pána prstenů a vdechuje život nejen drakům (především Šmakovi), ale i Gandalfovým kouzlům (konečně si Jackson uvědomil, že je třeba starého milého čaroděje trochu zakčnit) a Ianu Holmovi - postarší herec se pro účely filmu musel proměnit v mladého, životem kypícího hobita. Stačilo pár šikovných maskérů a pokročilé digitální triky a máme tu dokonalý a úchvatný výsledek - Holm vypadá sotva na třicet a tahle metoda se v budoucnu určitě osvědčí i u jiných filmů a herců. Ale zpátky k Hobbitovi, ukázka předvádí řadu již kompletně hotových scén, což naznačuje, že Jackson na filmu pracoval už dost dlouho a právníci New Line Cinema tak hodně riskovali, protože v případě, že by se práva nepodařilo zajistit, přišla by veškerá snaha vniveč. Ale dopadlo to dobře a Jackson tak může v klidu dokončovat, podle některých zpráv dokonce prý i dokončil a hotová kopie filmu už se potuluje na internetu. Nejnovější zprávy koneckonců hovoří o tom, že New Line Cinema by chtěla stihnout ještě žhavé letní termíny, které jsou za humny. Podpoří to prodej DVDček s třetím dílem trilogie a navíc by to mělo pořádně zahýbat se zisky. Pokud se prognózy potvrdí a Jackson nabídne stejnou podívanou jako dvouminutový předvoj, máme se již brzy na co těšit. Vyvěste prapory, protože král se vrátí ještě jednou!

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace