Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hobit: Bitva pěti armád | The Hobbit: The Battle of the Five Armies | 2014
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 17.12.2014
CZ premiéra: 11.12.2014
režie: Peter Jackson
hrají: Martin Freeman, Ian McKellen, Richard Armitage, Luke Evans, Evangeline Lilly

Hobit: Bitva pěti armád: Trailer maratonu rozšířené trilogie


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Tahle upoutávka je vážně fascinující. Kdybych lákal na maraton rozšířených Hobitů, namíchám do minuty co nejvíc přidaných záběrů, hned zkraje vysvětlím, o co go, a za zdrcující finální koláž to info pro jistotu hodím ještě jednou písemně. Jak tenhle event propagují Warneři? Pochopitelně dvouapůlminutovým mixem všech tří filmů, během kterého je divákovi asi čtyřikrát vysvětleno, co přesně se chystá a kdy přesně to bude. Takže jste otrávení z přehršle opakování, ze samotného traileru máte kulové a ve finále začnete přemýšlet o tom, jestli to nebyla nějaká sofistikovaná parodie. Ne, nebyla. Jo a kdybyste si to náhodou nepamatovali, "kompletní dobrodružství, od začátku do konce, můžete zažít až půjdou všechny rozšířené verze Hobitů poprvé pohromadě do kin. Tato exkluzivní, tři noci trvající událost, zahrnuje i světovou premiéru rozšířené verze Bitvy pěti armád." Už vám to je krucinál jasný?!

Hobit: Bitva pěti armád: Finální trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

S Hobitem se zanedlouho budeme loučit v recenzi, ještě předtím je tu ale tečka trailerové kampaně. Nečekejte žádný uragán. Středozem se naposledy představuje v poklidné, nostalgické upoutávce, v níž Ian Holm odvypráví vše potřebné a vy si uvědomíte, že je čas na maratón Pána prstenů. Všechny historky o Osamělé hoře v něm totiž dostanou nový rozměr. A místo vzpomínek na dětskou knížku budete mít hlavu plnou Martina Freemana, hlasu Benedicta Cumberbatche a mohutné bitvy, ve které jezdí trpasličí král na praseti. Stačí to na čtyři hvězdy? Pokud vás Hobit úplně minul, zřejmě skončíte na třech. Tak uvidíme, kam se to nakonec zprůměruje.

Hobit: Bitva pěti armád: Legacy Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Ano, je to nostalgická podpásovka a dalo se z toho vyždímat daleko víc. Přesto je tenhle tříminutový sestřih nepřehlédnutelným argumentem proto, abychom se naposledy vydali do Středozemě (samozřejmě dokud se nenatočí něco ze Silmarillionu) a modlili se, aby to bylo stejně dobré jako za starých časů. Bude Bitva pěti armád patřičně lotrovským zakončením série? Vzhledem k tomu, že v ní hrdinům konečně půjde o krk, by se mohly dostavit i kýžené dramatické momenty. A ačkoliv tenhle sestřih také zdůrazňuje mnoho výtek k nové trilogii, jakmile se pod hobitími záběry rozezní klasické melodie, fanouškovská srdíčka nemohou nezaplesat.

Hobit: Bitva pěti armád: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Takhle to má vypadat! I kdybych poslední dny netrávil ponořen do hobitích bonusů, bylo by mi jasné, že přesně tohle nakopnutí třetí díl potřeboval. Dětinské fóry konečně zmizely v zájmu osudovosti a náběhu do drtivého finále, ve kterém se Jackson snad bude držet předlohy a nepodlehne zbabělým kompromisům. Bitva pěti armád by se tak mohla měřítkem i feelingem blížit k Návratu krále. A přestože sem tam zabolí pár green screenů, gradace a hudební podkres táhnou upoutávku tak mocně, že to rychle pustíte z hlavy. Tohle je zkrátka pětihvězdičkový náhul, který nekompromisně žene do kina. Tak se tam snad nebudeme chytat za hlavu a alespoň jeden z nových dílů se vyšplhá k absolutnímu hodnocení.

Hobit: Bitva pěti armád: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

A já tam těch pět klidně nechám. Napodruhé už sice přichází částečné vystřízlivění, první dojem ale byl excelentní (a ten se u teaseru přece počítá nejvíc). Ne kvůli materiálu, který prostě dávno sešel z cesty a už se na ni nevrátí, ale kvůli totální podpásovce s Pipinovou písničkou. Před očima se mi okamžitě vybavila jedna z nejlepších scén z Návratu krále a chtěl jsem se vrátit od Středozemě. Do světa, na kterém jsem díky Pánovi prstenů vyrůstal a ve kterém se vždycky vyplatilo trávit hodiny a hodiny času. Teaser tak vlastně dosáhl toho nejlepšího možného efektu - na chvíli jsem z hlavy vytlačil úmornou Šmakovu dračí poušť a začal se těšit na to, jak se s Gandalfem a Legolasem vrátím na bojiště a všechno zase bude strašně super. Že to je naivní? Já vím. Tenhle tah byl ale zkrátka brilantní a úplně si dovedu představit, jak se otřásal sál na Comic-Conu. Takže si hobití lamentování s klidem schovám zase na příště...

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace