Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hlídač č. 47 | 2008
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 27.11.2008
režie: Filip Renč
hrají: Karel Roden, Václav Jiráček, Vladimír Dlouhý, Lucia Siposová, Jan Svěrák
 

V KOSTCE

Jmenuje se Josef Douša a hlídá vlaky. Kdysi střílel ve válce, viděl hodně mrtvých lidí a ti na něj dnes mrkají z jeho nočních můr. Přijel na venkov, aby se zocelil a dožil se ženou zbytek šťastného života. Klid tu však nenachází – za ženou jí dolézá mladý hrobník. Výživný dramatický oblouk se Filipu Renčovi podařilo pouze naznačit, stejně jako většině herců, jimž chybí jakákoliv motivace. V Hlídačovi zbývá pouze solitér Karel Roden - tak dobrý a výrazný, že si pro sebe krade i film, do kterého nepatří.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY


FOTOGALERIE

O FILMU

Ještě před rokem jsme považovali režiséra Filipa Renče za jednu z mála řemeslných jistot v českém filmu. Nebál se natáčet modernějším způsobem než ostatní kolegové a hlavně měl poměrně blízko k žánrovým filmům. Bohužel Na vlastní nebezpečí byl průšvih, který naší důvěrou v režiséra řádně otřásl. Ještě letos na podzim ale bude mít Renč šanci vrátit se zpátky. Drama Hlídač č. 47 má minimálně na papíře docela zajímavý příběh. Hlavním hrdinou je železničář František Douša, který jednoho čistě náhodou narazí na člověka, jenž se chystá skončil se životem a skočit pod vlak. Doušovi se sice podaří ho zachránit, ale sám se těžce zraní a přijde o sluch. A co hůř – zachráněný muž se zamiluje do jeho manželky. František Douša není žádný blbec a i přes svůj handicap pochopí, co se kolem něho děje a když se mu sluch začne vracet, rozhodne se před svým okolím dále předstírat, že neslyší. Ale slyší toho dost. Pří dobrém scénáři po tenhle příběh mohl být v kině hodně zajímavý. Renč i přes svůj poslední neúspěch patří k režisérům, kteří to za kamerou umí a herecké obsazení se může pochlubit Karlem Rodenem, což je jistota dobře odvedené práce. Teď už tedy nezbývá než doufat, že to celé dopadne dobře.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (16)
© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se