Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hitman | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 21.11.2007
CZ premiéra: 13.12.2007
režie: Xavier Gens
hrají: Timothy Olyphant, Robert Knepper, Dougray Scott, Ulrich Thomsen, Olga Kurylenko

Hitman: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Agent 47 nelení. Mezinárodní upoutávku na jeho první celuloidovou akci bychom mohli klidně chápat jako Trailer 2, protože nám dál rozšiřuje obzory. V přímé návaznosti na teaser a trailer se zrychluje, přidává a přitvrzuje. Úvod si odbydeme za pár sekund, o to dřív pak přicházejí chorály. Ne zaseknuté Ave Maria, ale regulérní monumentální kompozice, v níž si to Hitman ručně rozdává s každým druhým padouchem ... Dereme se hlouběji do akce, na což doplácí nevinní kolemjdoucí, skleněné vitríny i béčkoví záporáci. Nikdo při tom nemůže popírat, že to s ohledem na relativně nízký rozpočet působí tím správným cool dojmem a že Xavier Gens chytře promítá styl počítačových her do filmu. Výskoky z balkonu a siluety odmrštěné výbuchem jako by vypadly přímo z herních animací, což kupodivu není vůbec na škodu. Hitman si svoji první důležitou zakázku prostě poctivě odpracoval. I když se mu nepodařilo úplně zakrýt, že pochází z Bessonovy továrny na umělohmotné panáčky, po dobře promazaných trailerech mu fandím.

Hitman: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Audiovizuální trendy nejvyhlíženějších akčních pecek Hollywoodu jsou zřetelné na první pohled a v rámci trailerů ještě zřetelnější. Výbuchy a zpomalené záběry, to je to, co hýbe libidem teenagerů a hráčů počítačových her zvláště. Hitman si dává v tomto ohledu pořádně záležet a nabízí útržky přehledné akce, kterou si jistě spousta z vás nechá líbit. Je za tím však něco většího než jen soubor líbivých fragmentů a co víc - drží to všechno pěkně pohromadě? Na tyto otázky Xavier Gens stále neodpovídá, zatímco nechá svého hrdinu proplétat dalšími a dalšími salvami v rytmu zpomalené chůze. Stylové? Na těch pár vteřin bezpochyby. Modlitební popěvek Ave Maria ušatému Olyphantovi v druhém dějství navíc nasazuje punc jakési tajuplné vznešenosti a aury osudovosti a skoro úspěšně tak zakrývá fakt, že v první polovině ukázky se toho zase tak moc neděje. Zbytek však stojí za to a je svým způsobem strhující. Dokonce i v případě, že Hitmanovi od začátku jako já příliš nevěříte. Omlouvám se, snad si pro mě Timothy teď už nepřijde ;).

Hitman: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Timothy Olyphant má velké uši. Možná proto vzbudí jeho Hitman alespoň v první chvíli špetku posměchu. A snad i víc než špetku. Jenže Hitman není nazdárek. Jakmile vypustí ze svých velkých bouchaček první projektily, pro srandičky není místo. Výjevy z teaseru mají určitě svébytný styl, díky němuž Agent 47 nepůsobí jako suchar nebo nuzný nohsled slavných filmových zabijáků. Náboženská symbolika a neustálé pokusy o ikonické postavení by mohly pod patronátem takového Marka Stevena Johnsona vyhlížet výrazně laciněji, proto budiž tento teaser alespoň první záminkou k pochvale Xaviera Gense. Za zvuků Ave Maria se nedá najisto posoudit, zda budeme palec zvedat nahoru, anebo jej obrátíme prudce k zemi. Na poměry krátkého klipu, jenž stojí na snaživě efektní grafice a několika explozivních momentech, se ale natěšení stupňuje poměrně úspěšně.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace