Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hellboy 2: Zlatá armáda | Hellboy 2: The Golden Army | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 11.07.2008
CZ premiéra: 04.09.2008
režie: Guillermo del Toro
hrají: Ron Perlman, Selma Blair, Doug Jones, Jeffrey Tambor, Luke Goss

Hellboy 2: Zlatá armáda: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Pekelný chlapík je i napotřetí fajn. Jak jinak. Tentokrát si posbíral materiál z TV Spotů (které nalezenete v klipech). Nesešil z nich ale ani karneval zvířátek, ani ultimátní akční šlehu. Ne že by to vadilo. S Hellboyem je radost strávit každé hbité dvě minutky, tím spíš když začínají flashbackem do druhé světové války. Jenže celých sto padesát sekund by bylo mnohem lepších. Ukázka plynule ubíhá, vítá jednu potvoru za druhou, aniž by přitom znovu působila jako přeplácaný vhled do nesoudné mysli Guillerma Del Tora... ovšem schází tečka, která člověka vypálí na Mars, vrazí mu do ruky lístky do kina, a pak jej stáhne zpátky k matičce Zemi. Jinak řečeno, ten konec traileru odstříhávat nemuseli.

Hellboy 2: Zlatá armáda: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Svatá Matko! Držte si klobouky, Del Toro vás, tentokrát osobně, uvede do naprosto nového světa, kde přerostlý ruďas s betonovou pěstí vypadá ještě naprosto normálně. Druhý Hellboy zjevně kašle na komiksovou předlohu a dále rozšiřuje fantastický svět, který si Del Toro promítá v hlavě během čajových dýchánků s Mignolou. Jestli teaser působil jako nenápadně inspirovaný Faunovým labyrintem, po plnohodnotném traileru už si budete připadat, jako byste se procházeli za chaloupkou zlého Vidala (jehož hodinky přerostly ve Zlatou armádu). Udělátka jako "brýle pravdy" jsou tu denním chlebem a Hellboy víc než komiksovou adaptaci začíná připomínat "lotrovsko-potterovsko-labyrintové" univerzum, které vyloženě prosí o trilogii. Už teď je jasné, že jedničkou si režisér jen pootevřel vrátka, aby se ve dvojce vyblbnul, spnil si svůj nejdražší sen a vytvořil novou, naprosto unikátní mytologii, pro kterou už je Hellboy jen omluvou. Vadí to? Rozhodně ne, ty příšerky vypadají famózně, už teď jich chceme víc! Nabízí se ale otázka: nebude Hellboy trochu přeplácaný? Byla by škoda, kdyby se Del Toro nechal unést a ve snaze nacpat sem co největší počet obludností zapomenout na to, co dělalo z Hellboye takovou prima zábavu. Ruďas samotný. Na hlášky tu zjevně místo zbylo, ale když se procházíte novým podsvětím a zpoza rohů vyskakují trolové, andělé smrti a podobné vychytávky, nemůže člověka nenapadnout, že tohle všechno se přece do filmu nemůže vejít. Těšíme se každopádně pořád stejně. Protože trailer je i přes hudební repete ve finále naprostá špička, která vyrazí dech i největším cynikům.

Hellboy 2: Zlatá armáda: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Práci některých režisérů poznáte už po pár sekundách. Dlouholetí příznivci Guillerma del Tora, mezi které se odvažuji počítat, to mají stejně nesnadné jako fanoušci Tima Burtona - jejich milášek na ně totiž vytrvale valí „to samé“, jen v jiném příběhovém nebo trikovém hávu. Dvojka Hellboye del Torovo kopírování sebe sama připomíná překvapivě často. Dlouhé desítky sekund totiž zasvěcuje do tajemného světa, plného fantastických potvor o mnoha očích a mnoha končetinách. Jako by se tvůrci snažili nalákat spíš na Faunův labyrint, jehož oscarová fazóna otevřela del Torovi i ty nejtěžší dveře, než na hláškujícího řízka s rudým ksichtem. Přeci jen Hellboy nepatřil mezi dvakrát úspěšné adaptace (ale i tak jej máme hodně rádi!), proto se nezdůrazňuje ani tak jeho drsňácká image, pěst o síle pěti Obelixů anebo náruživé potahování z doutníků, ale spíš „deltorovsko-mignolovská“ imaginace s comicsovou patinou. HB se vystaví až po dlouhé expozici, i pak je spíš jedním z týmu nežli superhrdinskou ikonou. Také proto z teaseru nadšený nejsem. I když se úvodní nudu daří knokautovat údernou akční koláží s těžkotonážními smyčci, na čtyři hvězdy bych pořád potřeboval větší nářez s o stupeň lepšími triky. Prospěl by i pořádný fór, Hellboyova ironická glosa a lepší finále než to s několika chapadly uprostřed velkoměsta. „Jen“ silné tři hvězdy, protože bych jednoduše čekal víc.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace