Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
František je děvkař | 2007
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 05.06.2008
režie: Jan Prušinovský
hrají: Josef Polášek, Petr Čtvrtníček, Ela Lehotská, Petra Nesvačilová
 

V KOSTCE

Nečekejte víc než to, co předesílá název filmu. Františka Poláška, kterak bilancuje nad svými neúspěchy, snaží se napsat novou kapitolu svého života, všechno je to docela sranda a někde mezi řádky se skví poselství pro budoucí generace (nebo tu současně postiženou, jak chcete). Na tom posledním bodě se sice netlačilo tolik, kolik by mohlo, ale jinak je František řemeslně bezproblémový film, který se určitě řadí k tomu lepšímu, co u nás v posledních letech vzniklo.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY

FOTOGALERIE

O FILMU

Po opusu Po hlavě do prdele se do kin chystá další český film, který věří, že trošku ostřejší slova v názvu přitáhnou diváky. Nutno ale přiznat, že František je děvkař působí mnohem sympatičtěji a normálněji než „české Pulp Fiction.“ Hlavní hrdina František Soukenický je čtyřicátník, kterému v životě v podstatě nic nechybí. Práce psychiatra mu vynáší docela slušně a právě si s manželkou Eliškou koupil nový dům. Zdánlivá idylka. Ale jak už to bývá, jednoho dne se všechno naprosto parádně podělá. František má totiž rád ženy a manželka mu nestačí. Sice se mu tuhle vášeň dlouho dařilo tajit, ale všechno se jednou prokecne a Františka tak brzy čeká velmi rychlý a velmi strmý pád dolů. Josef Polášek, který si zahraje hlavní roli, byl ještě před nedávnem pro filmového diváka jen tím člověkem, který jako rozhodčí přicmrndával Lábusovi a Čtvrtníčkovi v kultovní fotbalové divadelní inscenaci (jestli se to tak dá nazvat) o Ivánkovi. Již brzy se s ním však budeme moci setkat v Posledních plavkách a právě v komedii František je děvkař. Pokud bude mít druhá jmenovaná alespoň trošku zajímavý scénář a nebude vypadat jen jako televizní inscenace, budeme rádi. Obyčejná komedie, která není natočená podle vtipů a zároveň nemá přehnané ambice řešit globální problémy, by se v Čechách chytit mohla.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se