Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Faunův labyrint | Pan´s Labyrinth | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 29.12.2006
CZ premiéra: 09.08.2007
režie: Guillermo del Toro
hrají: Ivana Baquero, Doug Jones, Sergi López, Ariadna Gil, Maribel Verdú

Faunův labyrint: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Pohádková vize obrazového magora Guillerma del Tora přichází potřetí na naše monitory a konečně s velkou pompou. Podpořen mohutnými chorály a impozatně vyladěným střihem, šine si to trailer s podkresem hlasu vychlastaného trailerového maníka zdárně směrem k vašim srdcím. Sestřih příliš nepřekvapí – šablona se nevymyká mustru řemeslně zvládnutého spotu, kde víceméně nic nechybí… ale ani nepřebývá. Dialogová absence předurčuje diváka soustředit se pouze na výjevy del Torovy mysli, což je režisérova zbraň silná, ne-li nejsilnější – po chvíli se však obrázky lehce okoukají a divák by chtěl proniknout hlouběji do světa, který pouze nezúčastněně sleduje z povzdáli. Verbálních ochutnávek se mu však nedostává. Není to problém až tak zásadní – přece jen známe spoustu ukázek, které visí pouze na obrazové montáži a podpůrné hudebních lince, ale… ruku na váš tepající orgán, nudně frázované a přespříliš zanícené repliky zmiňovaného vypravěče působí ke konci tak otravně klišovitě, až to tahá za uši („Ve tmě může být světlo“ atp.). Už proto nemůže být ukázka natolik srdcovou záležitostí, ale jen hezky audiovizuálně nafintěným ztělesněním průměrnosti, do kterého by takhle moc chtělo někdo vtisknout cosi mistrného. Přesto však rozhodně stojí za vidění už proto, že konkurenční nakrátko poodhalené roušky na současné „fantasy velkofilmy“ by v jeho stylově atmosferickém stínu mohly jen tiše blednout závistí.

Faunův labyrint: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Guillermo del Toro zbrojí na prosincovou premiéru za oceánem, jejíž vysoké datum zjevně odkazuje k nějaké té potenciální oscarové naději (hlavně té cizojazyčné), a proto znovu smíchává své oblíbené látky v jednu smyslnou sloučeninu. Náckové, fantastické kreatury a zvídavá holčička se představují v teaseru, který má poněkud jemnější šmak než jeho předchůdce i evidentně propracovanější efekty. Faunovi nově přilétá na záda podivný tvoreček a rozjíždí tak bleskurychlou, vizuálně však znovu bezchybnou koláž, na níž ze všeho nejvíc oceňuji to, že si del Toro stále drží svůj osobitý výtvarný rukopis (zejména Hellboy a Ďáblova páteř se faunovi blíží), aniž by s ním začal nudit. Zívat stoprocentně nebudete. Rozmáchlejší trailer by se však už najisto osvědčil, protože jakkoliv v americkém teaseru silně převažují dosud neviděné záběry, je to právě mrzká stopáž, která del Torovým klipům ubírá na hvězdičkách. Snad tohle napínání skončí dřív než začneme zoufalstvím pobíhat po jeskyních ve snaze zahlédnout alespoň stín rohaté příšerky. V případě potíží se stahováním sosejte zde.

Faunův labyrint: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

V době bídy se nesmí pohrdnout ani čtyřicetisekundovými teasery, zvlášť pokud vypadají takto výjimečně. Píšu výjimečně, ne geniálně. Kupodivu jsou to oddělené charakteristiky, z nichž tou první přiznávám del Torovi autorskou jedinečnost a krásu jeho pohádkově temné imaginace. Druhou vynechávám, jelikož teaser do fantastického materiálu nijak nešťouchá a jednoduše proteče monitorem, takže záleží jen na vaši náchylnosti k del Torovým nádherně strašidelným obrázkům, nakolik u vás zdomácní. Mám rád kratinké klipy, Fontána je mi doživotním svědkem, ale musí se v nich trochu důrazněji využívat hudba nebo alespoň rytmika. Ačkoliv del Toro vizuálně vnadí víc jak smrad z pekárny plující k vyhládlému bezdomovci, nehodlám mu věnovat víc jak lepší tři hvězdičky. Další sázení písmenek by bylo jen prázdným okecáváním. Radši si sosněte...

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace