Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Fantastický pan Lišák | Fantastic Mr. Fox | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 13.11.2009
CZ premiéra: nestanovena
režie: Wes Anderson
hrají: George Clooney, Cate Blanchett, Bill Murray, Jason Schwartzman, Anjelica Huston

Fantastický pan Lišák: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Wes Anderson má ve světě, ale ostatně i v našich končinách, poněkud zvláštní postavení. Je považován za toho „divného“, jehož filmy se polovině diváků líbí, přestože nedokáží říct proč a polovině diváků se nelíbí, přičemž dokáží říct proč (je to divné a nudné). Být producentem jakéhokoliv filmu od Wese Andersona, upřímně bych se hodně bál o svoje peníze. A o animáku Fantastický pan Lišák to platí takřka dvojnásob. Podivně trhaná (i když koncepčně hodně stylová) animace, podivné lišky a k tomu citelná Andersonova poetika, která se neslučuje s obvyklým vnímáním žánru jako takového. Tentokrát sem ty titulky „film, který jste ještě neviděli“ celkem dost sedí – lišku požírající palačinky způsobem vyhladovělého geparda jsem skutečně dosud nikde nezaznamenal. Mám pocit, že podobně jako u většiny Andersonových filmů, se ani do tohohle nelze doopravdy zamilovat a divák zůstane vždycky v pozici jakéhosi dokumentaristy, který se náhodou dostal do jiné dimenze a buď se mu ti „mimozemšťani“ líbí nebo se jich trochu bojí. A přestože trailer je hravý, film na dlouhé trati už takový vůbec být nemusí, ať už nás komentátor v rámci srovnávání s Pixarem přesvědčuje o čemkoliv. V kostce: vlažné dojmy střídají mírná pousmání za podpory pěkné hudby. Na tři to rozhodně stačí.

Fantastický pan Lišák: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tenhle rok zapomeňte na úžasné nebo super. Letos frčí jenom fantastické! Protože fantastický pan Fox z hlavy Roalda Dahla si usmyslel podívat se do multiplexů. A jelikož Tim „zvládl jsem zfilmovat Karlíka“ Burton zrovna adaptuje jinou dětskou klasiku, musel se lišáka ujmout někdo jiný. Někdo hodně zvláštní, pokaždé osobitý a vynikajícími herci neustále obklopený. Ano, Wes Anderson. U filmu pro děti slavná jména s ním spřízněná spíš škodí. Ani na sekundu jsem neměl pocit, že bych se díval na chlupatý ekvivalent Ferdy Mravence, který dokáže za každých okolností ochránit svoje kamarády před zlými sousedy. Hláškoval prostě George Clooney, podobně jako se po chvíli přidává i Meryl Streep nebo okamžitě identifikovatelný Bill Murray. Nevím jestli je to zastaralostí stop-motion animace, přepálenou stylizací nebo navyklostí na proslulé hlasy, ale do zvířecích chřtánů mi zkrátka nepasují. Podobně rozhárané dojmy mám z celého traileru – člověk se může radovat, že konečně zase přibyl film originální a nepodbízivý (tohle jako fakt vydělá?), zvlášť ti trpělivější, kterým připadá, že Anderson má i po ospalém Darjeelingu co nabídnout, budou vesele juchat. Osobně se mi ale tenhle přestylizovaný koncept okoukal už po dvou minutách a už v traileru začal víceméně nudit (a to se může opřít o zajímavě rozjetou hudební pecku), aniž by barevné tápání zčeřilo víc než jeden zajímavý výtvarný moment s elektrickým proudem. Rozkolísané. Tak snad sám víš, kde jsi, Wesi.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace