Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Everest | 2014
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 18.09.2015
CZ premiéra: 24.09.2015
režie: Baltasar Kormákur
hrají: Jake Gyllenhaal, Josh Brolin, Jason Clarke, Vanessa Kirby, John Hawkes

Everest: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tak se nám z hereckého dráma, které určitě původně bažilo po Oscarech, vyklubal regulérní blockbuster, co bude v IMAXu bělit zorničky víc než kdejaký jiný biják. Samozřejmě tu jsou trikové rezervy, občas je vidět, že nefučí na nejvyšší hoře světa, akorát se točí větráky před zeleným plátnem. Jinak ale materiálu nelze nic vyčítat, protože minimálně v rámci upoutávky výtečně mixuje psychologii, ideální herecké výzvy, napětí, dobrodružství a velikášské atrakce, z nichž by se měla nejen v IMAXu motat hlava. Jeden z nejslibnějších podzimních projektů, snad to s ním dobře dopadne...

 

 

Everest: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Baltasara Kormákura fakt obdivuju. Vzal to totiž za správný konec, ne třeba jako Honza Svěrák. Jako solidní islandský herec a režisér kývl na odkroucení remaku vlastního filmu, pak se vrhl na další žánrovou výplň, aby po odvedení dobrých služeb a potvrzení řemeslnických kvalit už po pár měsících mohl řídit superhvězdný ansámbl v jednom z nejambicióznějším fláků roku. Trikově našponované drama o lidech, jejichž naturel fakt nechápu (posral bych se strachy u prvního šutříku a zadřeného nehtu - a ne dobrovolně hazardoval se životem), se rozvíjí ve vyhrocenou přehlídku drsných situací, syrových emocí, přepjatých hereckých výkonů a solidních triků, které pomůžou prohnat draze placené hvězdy po střeše světa. Výsledkem je zároveň velkorysá podívaná, i příslib hutného dráma, kde se půjde na krev.

Everest: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Jak hvězdné obsazení musí mít váš film, aby se Jake Gyllenhaal sotva dostal ke slovu a Sam Worthington neřekl snad vůbec nic? Everest je známými jmény nabitý až po strop, první housle ale očividně hraje Jason Clarke, což je velice dobrá zpráva. Prodává totiž i klišovitou linku s těhotnou Keirou, a člověk tudíž netouží po tom, aby tam nahoře zařval. Oproti čím díl tím slabší žánrové konkurenci to je vítaná změna. No a zbytek pak jistí režírující Kormákur, který nabízí nejen patřičně opulentní záběry, ale také solidní vysvětlení, proč by někdo vůbec lezl na obří horu. Co na to střihač? Ten z Everestu upletl tíživé dvě minuty, jež kazí jen hrátky s mezititulky. Vážně jich nemuselo být tolik a vážně se nemuselo experimentovat se zvukem, všechno má totiž správný tah a po finální gradaci se nejspíš začnete těšit na výsledek. I když nemáme zas tak velkou záruku, že to dopadne prvotřídně.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace