Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
El Paso | 2009
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 19.03.2009
režie: Zdeněk Tyc
hrají: David Prachař, Linda Rybová, Irena Horváthová, Vladimír Javorský, Igor Chmela
 

V KOSTCE

Matka sedmi dětí se po smrti manžela ocitne v ubytovně pro neplatiče. Má jeden zásadní problém – je Romka jako poleno a úřady jí to patřičně solí a pepří. Tycův film naopak zase trochu sladí, ale únosně. Prolíná se v něm dokumentární obraz skutečné události a poselství o smíření a toleranci k menšinám. Navzdory tomu, že dialogy o obecných problémech lidských občas zaskřípou a autenticita v souboji s angažovaností pokulhává, El Paso úspěšně vyjede i závěrečné stoupání a spustí se do světlejších zítřků české kinematografie.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY

FOTOGALERIE

O FILMU

Film s romskou tématikou má už teď jedno jisté. Davy na něj chodit nebudou. V době, kdy má k problému s menšinami co říct úplně každý a policie má dost problémů s tím, aby se z Litvínova nestala válečná zóna, zkrátka tohle téma není příliš atraktivní. Zdeněk Tyc ale natočil před pár lety Smrady a jeho film o tom, jak se rodina stará o dva adoptované romské kluky, byl velmi dobrý. Ve své novince El Paso Tyc vypráví příběh romské ženy Věry, která má na starost sedm dětí a po náhlé smrti manžela zjišťuje, že proti ní stojí prakticky úplně všichni. Úřady celou rodinu vystěhují na okraj města, kde jsou životní podmínky velmi špatné, a navíc se pokouší Věře odebrat děti. Mladá advokátka, která si vezme problém na starost, zpočátku považuje celou záležitost jen za šanci dostat se nahoru, brzy ale zjišťuje, že romský svět je o dost jiný, než si původně myslela. Smradi ukázali, že Zdeněk Tyc umí citlivě vyprávět o problémech, o nichž lidé dost často vůbec nechtějí slyšet. Zopakovat úspěch předchozího filmu však bude nejspíš poměrně složité.

© copyright 2000 - 2020.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se