Dvanáct | 12 | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 04.03.2009
CZ premiéra: 04.09.2008
režie: Nikita Michalkov
hrají: Sergei Makovetsky, Sergei Garmash, Aleksei Petrenko, Yuri Stoyanov, Sergei Gazarov
 

V KOSTCE

Dvanáct porotců. Jedna zasedací místnost (provizorně tělocvična). A jednomyslné rozhodnutí o zločinu, které musí padnout a poslat jednoho chlapce buď domů nebo na doživotí. Začínáme se skóre 11x vinnen a 1x nevinnen... Nikita Michalkov v remaku původních Dvanácti rozhněvaných mužů dokazuje, že i dnes má takový film opodstatnění a může donutit k zamyšlení. Kromě toho, že je ohromně zábavný a napínavý, přestože se téměř celý odehrává v jedné místnosti.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY

FOTOGALERIE

O FILMU

Nikita Michalkov patří mezi evropskou režisérskou špičku, ale od svého velkorozpočtového a velmi ambiciózního dramatu Lazebník sibiřský si dal devítiletou pauzu. Naštěstí během té doby evidentně nic nezapomněl, protože jeho loňský film 12 se prý opravdu hodně povedl. 12 je variací na legendární soudní drama Dvanáct rozhněvaných mužů, ve kterém skupina porotců měla v rukou osud mladíka, jenž byl obviněn z vraždy svého otce. Michalkovova verze je zdánlivě stejná. Dvanáctka mužů různého společenského postavení, životních zkušeností a charakterů musí rozhodnout o vině čí nevině čečenského chlapce obviněného z vraždy svého otčíma. Michalkov však podle všeho nechtěl natočit jen další variaci na slavné téma a obyčejný psychologický film mu nestačil. Jeho 12 je prý pohledem na současné Rusko, které hledá svoji tvář a tak nějak neví, co by vlastně mělo dělat. Režisér se nikdy nebál politických a kontroverzních témat, takže snad nemusíme mít strach, že by se film, který byl loni nominován na Oscara a letos si odvezl diváckou cenu z Karlových Varů, stal lacinou agitkou.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se