Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Dunkerk | Dunkirk | 2017
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 21.07.2017
CZ premiéra: 20.07.2017
režie: Christopher Nolan
hrají: Tom Hardy, Kenneth Branagh, Mark Rylance, Cillian Murphy, Fionn Whitehead

Dunkerk: TV trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Začínám se o Dunkerk trochu bát. Samozřejmě jen po finanční stránce (Nolan je holt Nolan), pořád se ale nemůžu zbavit pocitu, že celá kampaň jede na půl plynu. Na jednu stranu chápu, že Christopher nerad něco prozrazuje a že si tuhle laxnost do jisté míry může dovolit. Na druhou bych ale od válečného filmu (špičkového režiséra) čekal mnohem víc. Kde jsou vyhrocené momenty? Kde je inspirativní práce s hudbou? Kde je... cokoliv, co by řvalo, že to je událost roku? Kdyby v titulcích nebylo jméno Nolan, s velkou pravděpodobností by Dunkerk nikoho moc nevzrušoval. Dvojnásob proto doufám, že v kině zaútočí totální pecka, abychom zpětně litovali jen toho, že kampaň zapříčinila nižší otvírák.

Dunkerk: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Poprvé jsem tenhle trailer viděl beze zvuku a dojmy byly výrazně slabší. Taková válečná rutina, pročpak ji asi Nolan točí. Jenže když si upoutávku pustíte v plné palbě, s tím zlověstným hučením, zneklidňující rytmikou a dusivou hudbou, logicky jsou dojmy na úplně jiném levelu. Najednou to působí velmi intenzivně a ne jako sladkobolné retro o tom, jak obyčejní angličtí lidičkové šli zachránit vojáky, kteří se ocitli ve smrtelné pasti. Pokud by film šlapal naplno do té bezvýchodnosti a jatek (o čemž lze tváří v tvář PG-13 ratingu nicméně pochybovat), pak by to mohla být ta opravdová síla, jakou od každé nové nolanovky automaticky očekáváme. Hlavně ne jen nějakou vojenskou tuctovku. 

Dunkerk: 5 TV Spotů


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

...a jedeme pořád dokola. Nolanův Dunkirk je stále nejočekávanějším filmem léta, že by ale v rámci trailerové kampaně vyrukoval s něčím, co vám vyloženě urve hlavu, to vůbec. Ani pětice televizních spotů sražených do jednoho klipu, jemuž dominuje ten úvodní, pětačtyřicet sekund dlouhý, trailer připomínající, vás na nevídanou palbu nenaláká. Ale přivábí vás k válečnému dramatu, které vypadá hodně velkolepě, syrově a realisticky poctivě. Pořád samozřejmě doufám, že za tím vším bude háček a čeká nás něco překvapivého, šíleně intenzivního nebo strašně kulervoucího... ale trochu se bojím, že nás čeká od nejrespektovanějšího režiséra současnosti jen celkem obyčejně dobrá válečná rekonstrukce. 

Dunkerk: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Od Christophera Nolana bychom si bez váhání vpálili i nejnovější epizodu Prostřeno, naštěstí se ale vrhl na válečný spektákl, který je tu konečně s plnohodnotnou upoutávkou. Ta vás ale na zadek neposadí, protože se začíná lákat možná až příliš pomalu a příliš opatrně. Epičnost tu vidět je, díky efektnímu tikání to hned na začátku chytne zajímavé tempo a celé je to sympaticky šedivé a bezútěšné. Ale ne moc akční a ne moc zábavné. Sice se tu mihnou Tom Hardy, Kenneth Branagh i Cillian Murphy, ale mají poměrně málo prostoru, což potvrzuje, že Nolan točí film ne s jedním hrdinou, ale s hromadou postav, podobně jako se to dělalo v šedesátých a sedmdesátých letech. Akci jako takovou si šetří a na patos taky nedojde, od toho nejspíš budou až další upoutávky. Do premiéry je koneckonců času dost, ale i když by toho mohlo být vidět víc a celé by to mohlo jít publiku trochu víc naproti, dojem, že se kutí něco hodně zajímavého, trailer rozhodně vyvolá. Opatrné čtyři hvězdičky s tím, že dobrý, ale příště chceme trošku víc. A nepochybujeme, že nám Nolan v dalších ukázkách začne pomalu servírovat plnohodnotný nářez.

Dunkerk: Announcement teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Nová nolanovka je vždycky událostí. A bude i tentokrát. I když jsem v době oznámení litoval, že se nedočkáme další těžkotonážní sci-fi, ale "jen" válečného filmu, těch pár záběrů z oznamovacího teaseru člověka zvládne nalákat. A to tak že hodně. Děs v očích vojáků sešikovaných u mořské hladiny a svistot blížících se letadel, která nesou smrt, jasně naznačuje, že se Nolan hodlá pochlubit syrovým a realistickým válečným drámem, jež do důkladně vytěženého žánru přinese zase nějaké nové prvky. Má to atmosféru, ale i správně zemitý feeling, který v době digitální kinematografie už moc často necítíte. Těšíme se moc.

 

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (82)
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace