Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Duel Frost/Nixon | Frost/Nixon | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 23.01.2009
CZ premiéra: 19.02.2009
režie: Ron Howard
hrají: Kevin Bacon, Sam Rockwell, Frank Langella, Michael Sheen, Oliver Platt
 

V KOSTCE

Britský bavič toužící po slávě made in USA se snaží vymámit veřejnou omluvu z jediného oficiálně odstoupivšího amerického prezidenta. Souboj Davida a Goliáše se vyvíjí očekávaným směrem (alespoň pro studenty dějepisu), brilantní herci a snaživý Howard za kamerou ale podávají div ne životní výkony. Ron dokonce natočil film do kterého divné účesy sednou jako ulité. Povinnost i pro absolutní neználky americké politiky. Už kvůli strhujícímu Langellovi.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY

FOTOGALERIE

O FILMU

Ron Howard si sice s pomocí průměrné ale komerčně velmi úspěšné Šifry mistra Leonarda vydělal na pár let dopředu, ale za skutečně dobrého komerčního režiséra ho stále považovat nemůžeme. Je to ale i tím, že Howard se nikdy nebál střídat divácky atraktivní filmy s umělecky nebo myšlenkově hodnotnějšími kousky. Teď je na řadě ta druhá kategorie. Drama Frost/Nixon se zaměří na to, jak vypadala situace na světové politické scéně poté, co vyšla na povrch pravda ohledně aféry Watergate. Prezident Nixon toho měl tehdy na srdci určitě hodně a našel se jeden člověk, který se rozhodl to „s ním probrat.“ Jmenoval se David Frost a byl to britský politický komentátor. A zatraceně drsný. Howard by se ve svém novém filmu měl zaměřit právě na rozhovory bývalého amerického prezidenta a tohoto novináře. Clooneyho Dobrou noc a hodně štěstí dokázalo, že politický film může být zajímavý a napínavý i pro fanouška robotů, co se mění v auta a pokud scénář Frost/Nixon nebude obsahovat zbytečně moc naivity a moralizování, mohl by Howard na Clooneyho úspěch navázat. Herecké obsazení sice postrádá výraznější divácký magnet, ale to v tomhle případě možná ani tak moc nevadí. Doufejme, že nepůjde jen o lacinou hloupost zabalenou do divácky vděčného kabátku s nápisem „podle skutečných událostí.“

© copyright 2000 - 2019.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se