Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
DONT STOP | 2012
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 14.06.2012
režie: Richard Řeřicha
hrají: Patrik Děrgel, Lukáš Reichl, Jiří Kocman, Jakub Zedníček, Kristína Svarinská

DONT STOP: Recenze


ikona
Mr. Hlad
Jak dopadl návrat do osmdesátých let v punkovém rytmu?  

Jen málo českých režisérů dokáže natočit film, který by nebyl o tom, jak lidé sedí a povídají si (pokud možno v době normalizace). A nebo možná dokáže, ale nechce, ať už kvůli divákům, jimž tohle stačí, nebo vlastní omezené inspiraci. Tvůrci DONT STOP však přeci jenom museli svůj film natočit trošku živěji a agresivněji, protože pokud by příběh z punkového prostředí vypadal jako jen o něco lepší televizní film, bylo by to asi trošku směšné.

Na DONT STOP se jednoduše dobře kouká.Naštěstí se jim to povedlo. Debutující režisér Richard Řeřicha, jenž měl jako kameraman na starosti Ondříčkovy Samotáře nebo Grandhotel, od první vteřiny ukazuje, že i u nás může vzniknout něco, na co se dá dívat. Chytře kombinuje filmové záběry s těmi dokumentárními, všechny postavy představuje za pomoci efektních rychlých střihů a při scénách koncertů nebo rvaček se nebojí použít zpomalovačky a záběry, z nichž by většina českých filmařů nejspíš dostala infarkt. Na DONT STOP se kouká sakra dobře - bez problémů obstojí i vedle zahraničních produkcí a většinu těch domácích nechává daleko za sebou.

Díky povedenému vizuálu a docela dravému tempu člověk skoro až přehlédne, že po příběhové stránce není DONT STOP žádná sláva. Zápletka o dvou kamarádech, kteří založí punkovou kapelu a během několika týdnů revoltují proti rodičům, škole, systému i budoucnosti, moc originality nenabízí. Jen to punkové prostředí je příjemně neokoukané. I tak si však můžete v klidu v kině odškrtávat všechny zvraty dopředu. DONT STOP neumí překvapit a i když se tváří punkáčsky, příběh je až příliš konzervativní. Ale na druhou stranu i když jde o klišé, tvůrci s ním umí zacházet, a tak film v rámci konvencí funguje tak, jak by fungovat měl, pokud má jen naplnit klasické zadání.


Přehrajte si trailer
Trošku větší problém už jsem měl s některými herci. Ačkoliv jsou typově velmi dobře obsazeni, hlavní hrdina není zrovna přesvědčivý ani zajímavý. Charisma sice má, ale jeho hlasový projev je jaksi "neutrální" a občas to vypadá, jako kdyby byl na plátně spíš robot než člověk, který by se měl chovat a mluvit trošku jinak, když se hádá s rodiči, balí kamarádku nebo si hraje na Strašáky Sama Peckinpaha.

DONT STOP je ale i tak určitě fajn film, který bych neměl problém vidět znovu, protože se na něj jednoduše dobře kouká a rychle uteče. To samo o sobě bohužel k vyššímu hodnocení nestačí. Na druhou stranu kdyby takhle dopadl každý debut českého režiséra, můžeme být spokojeni. Já teď jen doufám, že se Řeřichovi příště povede najít zajímavější příběh. Točit totiž umí.

Verdikt

avatar6/10

Mr. HladHodnocení čtenářů

 • avatar7/10

  yeniczek

 • avatar6/10

  Snura

 • avatar7/10

  Rokle

 • avatar6/10

  Tomino

 • avatar5/10

  Slarque

 • avatar8/10

  lekr

 • avatar4/10

  fallanga

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace