Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
DONT STOP | 2012
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 14.06.2012
režie: Richard Řeřicha
hrají: Patrik Děrgel, Lukáš Reichl, Jiří Kocman, Jakub Zedníček, Kristína Svarinská

DONT STOP: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Kéž by měly tolik elánu všechny české trailery. O kvalitách DonT Stop možná máme pár pochybností, jež plynou především z momentů, v nichž musí herci zaplout do rozhovorů. Plnohodnotný trailer tohohle hudebního dramatu je ale nápaditě rozjívená dvouminutová jízda, která odmítá přibrzdit. Dobře totiž ví, že její síla spočívá právě ve zběsilém tempu a řízném míchání tvrďácky punkových záběrů. V tomhle ohledu DonT Stop funguje přesně tak, jak by mělo. A vlastně vůbec nevadí, že před sebou máme další český návrat do osmdesátek. Neokoukaní herci a undergroundové pojetí totiž jasně naznačují, že mají fandové Macháčka a Holubové tentokrát zůstat doma. Tohle bude zkrátka jiné. Divočejší, upřímnější, daleko méně na komerční jistotu. A tak to v našem rybníčku máme rádi.

DONT STOP: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

U českých filmů zpravidla dost věcí nechápu. Nerozumím třeba tomu, proč se teaser zjevuje měsíc před premiérou. Nechápu ale už ani to, o čem diváci brblají minimálně od Pupenda, totiž proč se domácí tvůrci furt obrací do minulosti, proč mapují ze všech různých možných úhlů čtyřicet let komunistického režimu, zatímco jim současnost uniká? Ono je samozřejmě mnohem jednodušší se podívat před revoluci, tam si rozdělit na hodné a zlé, na spořádané a nepřizpůsobivé, a ukázat třeba to, jak do zkostnatělé socíkovské reality vstoupili západní revoltou infikovaní punkeři. Jenže proč takové vybublávání nenajít i v dnešku? Samozřejmě, není to ani tak chyba režiséra Richarda Řeřichy, který nemůže za své filmařské předchůdce a za to, že mu v roce 1983, do něhož je snímek situován, bylo dvacet let, a tudíž v něm téma snímku musí hluboce rezonovat. Svůj podíl už ale má na nicneříkajícnosti upoutávky a na tom, že téma působí nejen po filmech …A bude hůř, Visací zámek 1982 – 2007 a Občanský průkaz poněkud okoukaně.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace