Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Dokažte mi vinu | Find Me Guilty | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 17.03.2006
CZ premiéra: nestanovena
režie: Sidney Lumet
hrají: Vin Diesel, Peter Dinklage, Linus Roache, Ron Silver, Annabella Sciorra
 

O FILMU

Úplně ho vidím: mladého študáka, co se rozhodl podat přihlášku na vysokou s libovolným filmovým zaměřením, a tak už pro sichr teď v lednu dohání znalosti dřepěním nad publikacemi o historii kinematografie (taky jsem to prožíval :-). Pravděpodobně u čísla 1957 poprvé narazí na jméno Sidney Lumet, občas si ho znovu připomene Serpicem nebo Vraždou v Orient Expressu (už o pár stovek stran později), ale v každém případě se lekne, jen co hupsne do profilu Find Me Guilty. Sidney Lumet totiž není mrtvý, jak by se dalo tušit z rodného listu a absence ve fanouškovských šepotech, výkřicích i nadějných předpovědích. Letos dvaaosmdesátiletý veterán se odhodlal minimálně ještě jednou rozčeřit celuloidové tůně, a to hned s Vinem Dieselem ve spin-offu Rychle a zběsile... nevhodné, já vím, ale z Vina si teďka stejně všichni utahují, tak proč bychom nemohli i my.
Rychlá auta se kolem vašeho dvorku prohánět samozřejmě nebudou, protože spojení akčního hromotluka s žijícím zrcadlem americké filmové historie (až si přečtete nějakou z jeho náramných teoretických knih, budete vědět, že to pro Lumeta není jen planá nálepka) se žánrově drží tak jak se na klasika sluší, tedy při zemi a v soudní síni. Vstříc jarní premiéře přesto přináší mnoho zajímavých průvodek. Utichne-li oslavný tón na adresu živoucí režijní fosílie, zůstanou obavy způsobené mistrovým posledním filmem – možná to ani nevíte, ale zapomenutá Gloria se Sharon Stone z roku 1999 vděčila za svou nesnesitelnost právě Lumetovi. Stařecká nemohoucnost nebo náhoda? Nemůžeme tušit minimálně do premiéry Find Me Guilty, v němž Diesel oživí Giacoma „Jacka“ DiNorscia, šedého hrdinu nejdelšího procesu s mafiánem v americké historii. Nestačilo, že Jacka obvinili z široké škály přečinů a on přitom odmítal prásknout kohokoliv z rodiny nebo kamarádů v byznysu, on se pro jistotu ještě rozhodl obhajovat sám. Víc než přístup ke skutečným událostem však bude jistě medializována bohatá pokrývka Dieselovy hlavy. První fotky sice k vašemu holiči nenoste (mohli byste si pak připadat jak na diskotéce ze 70. let), přesto neuškodí nasměrovat se s dobrou vírou na spojení nejhlubšího barytonu Hollywoodu s možná posledními nápady autora Dvanácti rozhněvaných mužů.

TRAILERY

FOTOGALERIE

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se