Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Dívka ve vlaku | The Girl on the Train | 2016
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 06.10.2016
CZ premiéra: 06.10.2016
režie: Tate Taylor
hrají: Emily Blunt, Rebecca Ferguson, Haley Bennett, Justin Theroux

Dívka ve vlaku: Recenze


ikona
Rimsy
Jak dopadl očekávaný thriller se skvělým obsazením? 

Tate Taylor. Seriálový herec, trochu seriálový režisér. Ale hlavně autor povedeného Černobílého světa, který si vysloužil hned tři herecké nominace na Oscara, z nichž jednu i proměnil. Není divu, že se herečky do Tateovy další adaptace hrnuly jak Angelina k rozvodovému právníkovi. Už románová předloha Pauly Hawkins si nezadá s opěvovanou Zmizelou, kterou před dvěma lety povedeně zfilmoval sám velký David Fincher. Takže Taylor míří vysoko a s radostí můžu prozradit, že díky bohu nepohořel.

Trio krásných a jedinečným způsobem labilních žen v podání Emily Blunt, Rebeccy Ferguson a Haley Bennett si v Dívce ve vlaku krade pro sebe většinu času na plátně, ale všechny tři předvádějí velmi uvěřitelné výkony a role jim skvěle padnou. Divák se postupně seznamuje nejen s jejich aktuálními životními situacemi, ale i se složitým propletencem vztahů, v němž se jako tak trochu vedlejší postavy ocitají jejich současní i bývalí manželé a partneři, nejvýrazněji v podání Justina Therouxe a Lukea Evanse. Ale o melodramatickou vztahovku se nejedná, namísto toho se připravte na atmosférický thriller,  u kterého si nemůžete být ničím jisti.

Tomu po vzoru Zmizelé napomáhá i nespolehlivý vypravěč a kamera, která vás často záměrně vede úplně špatně. Pokud jste ochotni na tuhle hru přistoupit, budete si v postupném odkrývání faktů pořádně rochnit. Taylor se očividně nechal Fincherem dost inspirovat, a pokud vám zatím poslední kousek oceňovaného filuty předloni imponoval, u Dívky ve vlaku krok vedle neuděláte. Za zmínku stojí i skvěle vybraná tepavá hudba, která vám na duševním klidu rozhodně nepřidá.

Právě podobnost se Zmizelou je největším kladem i záporem snímku. Na jednu stranu totiž přesně víte, co můžete čekat, a s nejistotou a zvraty do poslední chvíle prostě budete počítat. Trochu zamrzí jen samotný závěr, který je možná až moc doslovný, a to na úkor dramatičnosti nevyřčeného. Jenže obecně platí, že srovnávání se Zmizelou je dost dobrá vizitka a Dívka ve vlaku se právem zařadí mezi nejlepší letošní thrillery.

TedGeorge se před půl rokem u traileru bál, aby Taylor výbornou předlohu i hereckou sestavu ukočíroval a, slušně parafrázováno, neposral nadějný materiál. Jsem rád, že můžu Teda i ostatní fanoušky překvapivých a atmosférických dramat uklidnit, že se tak nestalo.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (8)

Verdikt

avatar7/10

Rimsy

Poctivý thriller, který dlouho a vytrvale vodí diváka za nos a neservíruje mu jednoduchá řešení. Což je super. Do očí bijící podobnost se Zmizelou už pro leckoho tak super asi nebude, ovšem to vás při sledování emočních i kriminálních veletočů kolem jedné alkoholičky, jedné rajdy a jedné uťáplé maminy zas tak trápit nebude. Jděte a užijte si to.Hodnocení čtenářů

 • avatar7/10

  acheron

 • avatar6/10

  Silence

 • avatar6/10

  Revan

 • avatar7/10

  cabal

 • avatar7/10

  Robur

 • avatar8/10

  TrDLo

 • avatar8/10

  Slide

 • avatar7/10

  Cross

 • avatar6/10

  Rokle

 • avatar4/10

  Tomino

 • avatar7/10

  Anetka

 • avatar7/10

  Herkulesss

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace