Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Den, kdy se zastavila Země | The Day the Earth Stood Still | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 12.12.2008
CZ premiéra: 11.12.2008
režie: Scott Derrickson
hrají: Keanu Reeves, Jennifer Connelly, John Cleese, Kathy Bathes, Jaden Smith
 

V KOSTCE

Mimozemšťan Klaatu dorazil do Central Parku. Chce slib od lidské rasy, že se napraví. Události ale naberou trochu nečekaný spád a Klaatu se stává štvancem, jemuž pomáhá sympatická Helen se svým synkem. Proti jsou naopak politici, armáda a nelítostný čas, který tiká ve prospěch robota Gorta, jenž může zničit celou zeměkouli... Nákladný remake obdařil režisér Scott Derrickson působivou atmosférou, zároveň se nezřekl poměrně komorní povahy celé látky (a koneckonců ani proslulé věty Klaatu barada nikto!). V jeho filmu je pořád hlavní jednoduché globální poselství - budete jej chtít za každou cenu vyměnit za akci?

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY
FOTOGALERIE

O FILMU

Když je film natočen tak, aby reagoval na určitou politickou situaci, s jeho remakem to bývá dost těžké. Ačkoliv po sobě na východě stále někdo střílí, stěží by se dala situace přirovnat k II. světové válce. Právě po jejím konci, kdy bylo lidstvo ještě oprávněně paranoidní, přistála na naší planetu mimozemská loď. Nesla poselství: žijte v míru, nebo vás sprovodíme ze světa. Na její palubě přiletěl mimozemský velvyslanec Klaatu a supersilný bojový robot Gort. Právě ten měl za úkol Zemi hlídat a v případě nedodržování pravidel zlikvidovat. The Day the Earth Stood Still je dnes klasika žánru, ale také film, který by pod dnešní produkcí mohl dopadnout nechtěně vtipně. Je pravda, že některé mocnosti by takové řádné řešení potřebovaly jak sůl, takže je vždy na co navázat, The Day the Earth Stood Still ale není tak epické, jak se na první pohled zdá. Scott Derrickson by si s tím však mohl poradit, po jednom z mála současných hororu, které se povedly - V moci ďábla - , mu v tom oprávněně věříme. Navíc si sehnal povedené obsazení, v němž rozhodně překvapí Keanu Reeves jako mimozemšťan, mluví se také o možné přítomnosti Johna Cleese. The Day the Earth Stood Still jím sice nemusí být, ale je svatá pravda, že by jsme si rádi užili nějaký ten sci-fi trhák se vším všudy. Snad Derrickson přijde na ten správný recept.

© copyright 2000 - 2019.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se