Dech | Breath | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 04.01.2008
CZ premiéra: 17.04.2008
režie: Ki-duk Kim
hrají: Chen Chang, Jung-woo Ha, Ki-duk Kim, Ji-a Park, In-hyeong Kang
 

V KOSTCE

Nevěrný manžel vypěstuje zoufalou a posléze nevěrnou manželku. Ale tenhle zálet není z normálních - ona zatouží po vězni odsouzeném k smrti, o kterém místní televize mluví snad každou hodinu. Pár návštěv věznice laděných do barev i zvuků příslušných ročních období... a hned je z toho tragická romance jako trám. V režisérově filmografii pozohurodně odfláknutý a prázdný snímek, jako samostatné dílo bez okolních kontextů dostačující - pro všechny, kdo mají alespoň jednou do roka elán ochutnat trochu netradiční Asie.

CELÁ RECENZE ZDE

FOTOGALERIE

O FILMU

Jestli má krom Johna Woo a Anga Leeho nějaký asijský režisér svoje předplacené místo v českých kinosálech, je to bezpochyby Korejec Ki-duk Kim. Jeho filmy sice nejsou divácky zrovna atraktivní, ale tenhle sympaťák se před pár lety objevil na festivalu v Karlových Varech a tak nějak si s publikem padl do noty. Od té doby si můžeme jeho filmy vychutnávat každý rok a návštěva „Duka“ patří k povinnosti každého správného festivalového baťůžkáře. Režisérova novinka Dech se k nám dostává s téměř ročním zpožděním a předchází jí pověst mírného zklamání. Hlavní hrdinkou je tentokrát malířka Yeon, která žije životem, jenž jí už pár let nic nového nepřináší. Materiálně je sice zajištěná, ale vztah s manželem je na bodu mrazu. Yeon se tedy rozhodně pro radikální změnu a začne se sházet s Jinem. Trojnásobným vrahem, který čeká, až bude popraven. A jak už to bývá, mezi dvěma zcela odlišnými lidmi vznikne podivné pouto. Bylo by naivní očekávat od režiséra klasickou romanci, protože Kimovy filmy jsou většinou lyrická dramata téměř bez dialogů. Už jeho poslední u nás uvedený snímek Čas však sklidil menší chválu, než tomu bývalo obvyklé. Uvidíme, jak to dopadne teď.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se