Clona | Shutter | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 21.03.2008
CZ premiéra: 24.04.2008
režie: Masayuki Ochiai
hrají: Rachel Taylor, Joshua Jackson, James Kyson Lee, David Denman, John Hensley
 

V KOSTCE

Vše je na svém místě, vše funguje tak, jak by mělo, ale nestačí to. Cloně chybí překvapení nebo snaha být lepší, než "oficiálně stačí." Jako horor neurazí, možná párkrát vyleká, ale výraznější dojem nezanechá. Rutina v té nejčistější podobě.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY

FOTOGALERIE

O FILMU

Vypadá to, že v poslední době je publikum přesycené všemi těmi teenagerskými vyvražďovačkami, stále stejnými remaky japonských duchařin nebo klasických hororů a čím dál tím vyčpělejšími pokračováními série Saw (o Hostelu nemluvě). Horory by zkrátka potřebovaly nějakou novou krev nebo originální nápad. A podle všeho Shutter nebude film, který by s ním měl přijít. Půjde totiž o další remake asijské duchařiny. Tentokrát však nebudou znásilněni Japonci, ale jejich místo zaujme Thajsko. Hlavními hrdiny filmu bude mladá dvojice, která se vydala do Japonska na líbánky. Na místě ale oba hrdinové zjišťují, že na hrátky pod peřinou budou muset sakra rychle zapomenout. Odhalí totiž, že na svých fotografiích vidí podivné čmouhy, které připomínají lidské tváře. Duchové mrtvých opět začínají zlobit. O originálním thajském Shutteru se mluví jako o velmi povedené duchařině s celkem zajímavou pointou, ale otázka je, jestli je ještě publikum po dvojici Kruhů a Nenávistí ještě zvědavé na remaky asijských hororů. Režisér Masayuki Ochiai ale s žánrem svoje zkušenosti má (v půjčovnách můžete narazit na jeho Infekci, která se však údajně moc nepovedla), ale herecké obsazení má ke hvězdnosti daleko. Příští rok uvidíme, jestli má podobný film ještě šanci zaujmout publikum, nebo je asijská hororová žíla vyčerpaná.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se