Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Clerks 2: Muži za pultem | Clerks II | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 21.07.2006
CZ premiéra: 01.02.2007
režie: Kevin Smith
hrají: Brian O´Halloran, Jeff Anderson, Jason Mewes, Kevin Smith, Rosario Dawson

Clerks 2: Muži za pultem: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Finální trailer, pravděpodobně poslední přídavek do profilu vyhrazeného pouze zasvěceným, absolvoval na naše stránky extrémně náročnou štreku. Měsíc byl k mání jen ve flashi a když už vylezl v QuickTimeu, motalo se všude kolem asi tak padesát osm potřebnějších upoutávek. Zpoždění navíc není jediným handicapem – Clerks si sice v globálu lebedí, že se protlačili do Cannes, u českých přívrženců se ovšem naopak stupňuje frustrace. Jakýsi ovád domácí distribuce totiž přesunul domácí premiéru až na únor roku 2007, za což mu těsně po zámořské předváděčce nejspíš pošlu pirátskou verzi v té nejodpornější kvalitě, doplněnou o vir hnisavé angíny. V Americe se naopak debut posouvá už na červenec, k němuž naviguje právě tento finální trailer. Hudebně z něj určitě nesálá tolik sebejistoty jako u prvních videí ze Smithovy stáje a ani nových verbálních perliček není tolik, kolik by se od „rozhodující“ ukázky žádalo. Samozřejmě ani tahle upoutávka není pro Smithovskou ekipu vůbec špatná, protože kopání do LOTRofilů i zestárlý Jay fungují za doprovodu rozšafného Jasona Lee a usměvavé Rosario Dawson jako dostatečná návnada pro návštěvu kina. Tím spíš naštve způsob, jakým s Clerks 2 vyběhla domácí kulturní scéna. Ne, nebudu se opakovat, ačkoliv by mě k tomu vysoký stupeň nasranosti vybízel. Clerks se totiž blíží a soudní lidé si je nenechají pokazit sebevětším byrokratickým selháním. Přejeme rychlou lajnu. :-/

Clerks 2: Muži za pultem: Internet Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Náhodný čtenář, který chodí do kina jednou do roka (na nového Hřebejka) a teď odkliknul z recenze na Dobu ledovou, se musí divit, proč věnujeme tolik prostoru podivné smaženici o dvou typech za kasou. Nuže, tomu kdo nezná Mladé muže za pultem či Hledám Amy nevysvětlíte, my ostatní víme své a směřujeme nozdry na prázdninovou premiéru, kdy Kevin Smith snad znovu dokáže, že i dialogy odříkané do statické kamery mohou být neskonale cool. Podle třetí velké ukázky zjevně dodržel slovo a natočil svůj sequel podobně skromným způsobem, jakým byl počat originál. Proto se dva celoživotní flákači pachtí s cheesburgery a mezitím nasraně debatují o herectví Haydena Christensena, Návratu krále i smyslu života, jenž se může ukrývat i v jedné porci hranolek. Smith není klučina stvořený pro filmovou upoutávku, proto nemůže notorické sjížděče filmových klipů profackovat do extáze, ale na rozdíl od sexuchtivé Sharon si v druhém dílu po více jak deseti letech zvládá udržet stejný styl (hudební, herecký, kamarádský) i podobný ostrovtip, prostě základní atributy, kvůli nimž se mohou Clerks 2 paradoxně stát jedním z nejvýnosnějších filmů letošního roku (uvážímě-li poměr mezi minimálními náklady a popularitou předlohy). Ano, toto opravdu není nový film režiséra Táty na plný úvazek... i Kevin to ví.

Clerks 2: Muži za pultem: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Shushika

Upřímně vzato, jsem z redakce MZ asi poslední, který by měl psát recenze na trailery k filmům Kevina Smithe. Jeho newjerseyská dobrodružství mi až na Flákače nikdy nepřipadala jako ideální počin na páteční ani jakýkoliv jiný večer. Jenže osud s naší redakcí hraje tvrdou partii šachu a tak tenhle „černý Kevin“ padl na mě. A bez mučení říkám: asi poprvé v životě se na nějakou „smithovku“ začínám docela těšit – a není to jen proto, že na Rosario Dawson se dívá asi 100x lépe než na Jasona Mewese a Kevina Smithe. Už úvodní černobílá sekvence opepřená kytarovými rify mě docela navnadila, nicméně jsem se přeci jen začal bát, že jako „nesmithovec“ hned poté nebudu stíhat příval šíleného humoru a narážek na všechny předchozí filmy z jeho pera. Jak je to v jeho vesmíru zvykem. A světe div se, ona se z toho vyklubala němá šaráda, které její fyzičnost výrazně pomáhá v hodnocení. A to i mezi nezaangažovanými. Neustále se něco děje, postavy zřejmě řeší další z jepičích problémů a já se přistihl, že bych se na to klidně dokázal dívat dál. Teaser tedy splnil přesně to, o čem má být. Lákat. A pravda, závěrečnému dialogu, založeném na výměně části sloganů na prstenovou trilogii rozumím i já. Jen mě trochu překvapilo, že to nejsou třetí Hvězdné války. Že by Kevin zabrousil do jiné mytologie? Jestli se také dívám správně, ve dvou záběrech se objevují i Jason Lee a Ben Affleck, což znamená, že se blíží velká rodinná sešlost. Doufám, že na ní nebudu jako stranger in a strange land. Všichni skalní „smithovci“ si k mému hodnocení mohou přidat po hvězdičce, ti ostatní případně ubrat...

Clerks 2: Muži za pultem: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Clerks jsou zpátky! Konečně. Ale vzhledem k tomu, že natáčení začalo teprve před pár týdny, není se co divit, že se jejich připomenutí prozatím obejde bez nových záběrů. Smith zvolil stejný vtípek jako v případě traileru na výroční DVD edici Flákačů, jen tentokrát nezremixoval Batmana, ale audio stopu z Gibsonova Umučení Krista. Žraločí ploutev ve skleničce Salsy, Jay a Tichej Bob v tanečním amoku, Olaf s metalovým ksichtem, magor rozbíjející vajíčka, mrtvola se ztopořeným penisem ani zamyšlený Dante nemůžou nezasvěceným napovědět ani jednou indicií k rychlému pochopení Smithova vesmíru, ale kdo Kevinovo nízkorospočtový opus magnum nekdy viděl si určitě alespoň malinko povýskává radostí. Trailerová koláž samozřejmě není už kvůli Debnyho táhlému motivu tak nabitá jako zmiňovaný mix Flákáčů a Batman Begins, ale i tak musí každému Smithofilovi vyšponovat náladu na dlouhé hodiny dopředu. Škoda že do premiéry budeme odpočítávat ještě spoustu týdnů.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace