Čistá práce | The Bank Job | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 07.03.2008
CZ premiéra: nestanovena
režie: Roger Donaldson
hrají: Jason Statham, Saffron Burrows, David Suchet, Craig Fairbass, Colin Salmon
 

V KOSTCE

Partička zlodějů prahne po penězích a vezme kšeft snů. Netuší však, do jaké bryndy se ve skutečnosti namáčí a s jakými hlavouny si zahrává. Jason Statham jako nejvýraznější persóna téhle polozmatené zlodějské akce plné podrazů a stylově špatně vyslovované angličtiny potvrzuje, že má v tom samém hereckém kabátu co nabídnout i po dvacáté. I zbytek filmu rozhodně vykazuje nadprůměrné kvality - jen se občas tolik zmate, že pak neví ani sám, kudy z toho ven.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY


FOTOGALERIE

O FILMU

Jasona Stathama máme v redakci hodně rádi, ale kromě charismatu a správného akčního nasazení má tenhle sympatický Brit ještě jednu výraznou filmově-charakterovou vlastnost. Hodně divným způsobem si vybírá role. Nejdříve příjemně překvapí nízkorozpočtovým akčním infernem Zastav se a nepřežiješ, ale hned potom se nechá uvrtat k Uwe Bollovi a Paulu W. S. Andersonovi. The Bank Job tak v jeho kariéře vypadá jako první zcela normální film. Statham si zahraje vůdce bandy zlodějů, kteří v roce 1971 vloupali do sejfu banky na Baker Street a odnesli si šperky za víc než tři miliony liber. To nejzajímavější však je, že o téhle loupeži se začalo pořádně mluvit až před několika lety, protože podle všeho do ní byli svým způsobem zapojeni i někteří členové královské rodiny a vůbec kolem toho bylo až příliš mnoho mrtvol a podrazů. Režisér Roger Donaldson sice nikdy nepatřil k velkým hvězdám, ale za svou kariéru si vyzkoušel snad všechny myslitelné žánry a všechny jeho filmy si drží velice slušnou úroveň, není tedy důvod se domnívat, že by zlodějský thriller nezvládl. Stathamovi by to v sedmdesátých letech mohlo seknout a když mu navíc budou krýt záda televizní Hercule Poirot a bývalý černošský parťák Jamese Bonda, nemuselo by to být vůbec špatné.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se