Che Guevara: Revoluce | Che: Argentine | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 09.01.2009
CZ premiéra: 15.01.2009
režie: Steven Soderbergh
hrají: Benicio Del Toro, Franka Potente, Julia Ormond, Benjamin Bratt, Jordi Molla
 

V KOSTCE

Myšlenkově hodně řídký a naivně salónní pokus o biografický epos, který se nikterak nepokouší osobnost Che Guevary líčit problematicky – navzdory roztřesené kameře a divokému střihu zprostředkovává jen další strnulou plakátovou tvář hrdiny revoluce. Myslím, že by si současný divák zasloužil trochu víc, než vyčichlý odvar z Cheho vlastních pamětí. Navíc dosti nudný, zmatený a nedramatický.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY


FOTOGALERIE

O FILMU

Steven Soderbergh si poslední dobou užívá toho, že George Clooney je jeho velký kamarád a hraje u něj v podstatě zadarmo, takže Dannyho parťáci vždycky dokážou vyžehlit komerční průšvih po nějakém tom režijním experimentu. Solaris, Bublina nebo Berlínské spiknutí byly filmy, na které prakticky nikdo nepřišel a Soderbergh začal pomalu ztrácet pověst geniálního režiséra (když přinutíte Julii Roberts k oscarovému výkonu, tak musíte být geniální). Tvůrce Trafficu se tedy rozhodl ukázat všem, že ještě zdaleka není odepsaný a příští rok zaútočí filmem, který má všechno potřebné k tomu, aby si ho všimli akademici. Je to životopis a je kontroverzní. Che by měl divákům přiblížit život nejslavnějšího revolucionáře dvacátého století a „toho vousáče, co ho lidi nosí na tričku.“ Ernesto „Che“ Guevary. Film by se měl zaměřit na celý jeho život od dětství přes vylodění na Kubě po boku Fidela Castra (vousáči drží spolu) až po jeho smrt. Soderbergh si jako vždycky sehnal velmi solidní obsazení a o vizuální podobu snímku se bát nejspíš také nemusíme. Teď už jde jen o to, jestli se režisér rozhodne pro střízlivý pohled na život kontroverzní osobnosti nebo o levicovou agitaci. Pevně doufáme, že dostaneme dobrý film bez zbytečných politických přesahů.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se