Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Cesta do středu Země | Journey to the Center of the Earth 3-D | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 11.07.2008
CZ premiéra: 04.09.2008
režie: Eric Brevig
hrají: Brendan Fraser, Josh Hutcherson, Anita Briem, Garth Gilker, Giancarlo Caltabiano
 

V KOSTCE

Brendan Fraser znovu dobrodružný. Tentokrát pro malé děti a v zájmu pokroku! V trikové a pestrobarevné adaptaci klasiky od velmistra Vernea dojde na dinosaury, obrovské houby i efektní jízdu na důlních vozících, plně docenit ji ale bude smět jen šťastlivci s 3D brýlemi na nose. V Čechách je fasovat bohužel nebudeme. A novou Cestu do středu Země to výrazně sráží dolů...

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERYFOTOGALERIE

O FILMU

Člověk by si myslel, že v době, kdy kinům vládne film, ve kterém pár herců běhá ve slipech před digitálně dosazeným pozadím a všude můžete číst články o technické filmové revoluci, nikoho nenapadne oprašovat napůl mrtvé technologie. Někoho to bohužel napadlo. Tím někým je Eric Brevig, debutující režisér, ale zkušený tvůrce vizuálních efektů. Jeho práci jste mohli obdivovat u Mužů v černém nebo ve Dnu poté. Teď dostal šanci předvést, jestli dokáže sám natočit celý film. A rovnou ve 3D. Cesta do středu země Julese Verna se už stala několikrát terčem filmových adaptací, ale příští rok by měl klasický dobrodružný příběh ožít na filmovém plátně v nevídané podobě. Všichni sice máme v paměti 3D pokusy Roberta Rodrigueze, po kterých oční lékaři museli najet na přesčasy, ale Brevig má s triky dost zkušeností, takže se snad s tím jedním prostorem navíc popere. Uprostřed vizuálních efektů bude blbnout Brenadan Fraser, který se tak po dvou Mumiích vrací do dobrodružného žánru. Pokud by se Brevigovi podařilo dostat se na úroveň Stephena Sommerse, vůbec bychom se nezlobili. Zatím to však celé vypadá tak trochu jako špatný vtip za hodně peněz. Doufejme, že si tvůrci včas uvědomí, že 3D filmy jsou mrtvé a natočí klasický dobrodružný film s minimem digitální lávy valící se do publika. Šance, že by to ve 3D vypadalo k světu a zároveň by to nebylo samoúčelné, je totiž docela malá.

© copyright 2000 - 2019.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se