Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Borat | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 03.11.2006
CZ premiéra: 23.11.2006
režie: Larry Charles
hrají: Sacha Baron Cohen, Daniel Castro, Pamela Andreson

Borat: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

A máme ho tu v plné trailerové kráse. Chlapíka hovořícího tak plynule rodným jazykem páně Kazachů, až by jeden řekl, že mluví česky („Jak se máš?“ na uvítanou našince asi pobaví). Výstřední karikaturu, které není nic svaté a pokud to lze řádně ztrapnit, tím lépe. Obhroublého podivína s afrem, před jehož majestátností by se uklonil každý sochař, kdyby měl možnost ho zachytit v nejbližší skále. Stojí tu, hláškuje, tváří se jak králík potrefený libovolným nářadím ze zásobárny Bédy Trávníčka a já si opakovaně říkám, že snad ještě nikdy nebyla subjektivita pohledu na humor tak výrazná. S Boratem opět nahlédnete do zásobárny vtipů, kde můžete strávit smíchy probrečené hodiny stejně lehce, jako se uraženě dloubat v nose, protože vás to zatraceně nebaví. Obě strany mince chápu, bohužel (či snad bohudík) jsem obecně považován za tu zvrhlejší a méně normálnější část redakce a tak ode mě, podobně jako u teaseru, zaznamenáte úklon spíše ke straně zla (=ony vtípky mě poměrně berou). Ale i tak uznávám, že opuštění kazašské vesnice s sebou už nese jakousi divnou pachuť a ne vždycky se variacemi na pády, honičky a podivné řeči trefí do černého. I když mi samotná existence excentrického reportéra imponuje, konfrontace venkovana s civilizací už tu přece jen byla nespočetněkrát a pětkrát viděná scéna se zdravením kolemjdoucích na ulici či nervózním kličkováním před rozjetým autem už nerozvibruje mou bránici jako v roce 1988, kdy Krokodýl Dundee přisvištěl do New Yorku. Uměle prodlužovaná scéna s pauzou za posledním slovem by také možná zasloužila skončit někde pod střihačovými nůžkami (alespoň pro tuhle ukázku), protože vzápětí se ukazuje, o kolik výrazněji to Boratovi sluší, když v koláži podpořené rozjuchanou kytarou jedná krátkými činy místo dlouhodobého budování point (a nezdraví přitom kolemjdoucí a nepřechází silnici). Snad i proto na ty tři hvězdičky v mých očích s přehledem došlápne. Podpořte ho taky… jinak bude popraven ;).

Borat: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Ano, Sacha Baron Cohen je poněkud výstřední postavička. Mnozí z vás by možná použili i slůvko úchyl. Ale jedno mu neupřete. Posledních pár let nejen díky své stylizaci do zmateného hip-hopera, konfrontovaného s „bizarností“ běžných životních událostí, Aliho G., táhne ke své maličkosti doslova davy. Právem. Každá jeho skopičina přivádí na svět něco, co tu ještě fakt nikdy nebylo a je to natolik zvrhlé, že by z toho vaše věřící babička dostala nemilou srdeční příhodu s bolestivým a velmi pravděpodobně smrtelným vyústěním. Trailer na Borat je ztělesněním všeho, co Sacha představuje. Ulítlou karikaturu, jejíž smysl pro humor sahá i do sfér, v nichž si většinou srandu neděláme. Magora, jehož balancování na hraně neskutečné trapnosti a ucházející zábavy, je až neuvěřitelné. Ano, ještě pořád se mnou nemusíte souhlasit… stejně jako se mnou nesouhlasí zbytek naší rozmilé redakce. A snad proto tenhle trailer píšu já a ne někdo z nich. Určitě by tenhle skvost nedocenili a vám by ukázka kvůli nízkému hodnocení nedopatřením proklouzla pod rukama ;). A to by byla událost nemilá. Mrzelo by mě totiž převelice, kdybyste minuli výlet do polorozpadlého Kazachstánu, jenž skýtá startovní čáru pro odpich našeho hrdiny do „jůesendej“, bájné země plné hamburgerů, coly a poprsí Pamely Anderson. I když k samotnému přesunu nedojde a ukázka se tak řadí spíše do škatulky oznamovacích teaserů, dokáže Borat rozpoutat slušné verbální peklo i ve své rodné domovině. Ano, hodně záleží na tom, jak vřelý vztah k tomuhle chlapíkovi máte a zda vám to přijde vtipné už v první vteřině. Protože stav líbí/nelíbí pravděpodobně setrvá celou minutu a půl a hodnocení se tak může pohybovat od jedné až do pěti. Abych nebyl bit, volím cestu kompromisu… kdybych však neměl pocit, že mě budete mít za magora, šel bych i výš. No fakt ;)... Dost už ale řečí, sbalte si virtuální kufry a hurá do Kazachstánu. Se stylovou audiovizuální fasádou, příšerným přízvukem a ještě příšernějším knírkem chlápka, který je ochoten udělat pro svou popularitu úplně všechno.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace