Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Borat | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 03.11.2006
CZ premiéra: 23.11.2006
režie: Larry Charles
hrají: Sacha Baron Cohen, Daniel Castro, Pamela Andreson

Borat: DVD


ikona
Cival
 

Reportér z Kazachstánu otřásl světem. Ten se po prvotní euforii přejedl nejen jeho výstupy, ale i ohromnou mediální masáží, která následovala. Už od podzimu je i v českých zemích přeboratováno. Mánie mohla některým zkazit i film samotný – vždyť se o něm mluvilo, jak kdyby šlo bezmála o komediálního Občana Kanea. Přesto si Borat stále úctu zaslouží. Za osmihvězdicovou recenzí o záložku vedle si stojím i v době, kdy přede mnou neposkakuje režisér Azamat a nestrká svůj řitní žlábek do blízkosti tváře Sachy Barona Cohena. Opakovat posté důvody, to po mně ovšem nechtějte. Klik nebo poslech.

DVD edice nenabízí nic převratného. Hra na reportéra z dalekého východu, který má trapné webové stránky, chudinké menu a graficky bizarně vyvedené DVDčko už poněkud vyčpěla, při poslechu Boratovy hymny na to ale můžeme aspoň prozatímně zapomenout. DVD disk se chlubí jen dvěma zásadnějšími položkami. V sekci Promotions se můžete s Boratem trmácet mediálním kolotočem (včetně návštěv v konkurenčních Late Night Shows), který způsobil to, že se ze středně provařeného komika vylíhla největší superstar roku 2006. Boratův nezaměnitelný humor ale nejlíp zazáří v otitulkované půlhodině s vystřiženými scénami, které si můžou klidně potřást rukou s celovečerákem. Pod jejich tíhou by se velkofilmový Borat rozdrolil, za konkrétní scénky (v nichž Borat znovu dovolí svým tělesným pochodům náležitě se projevit) by se ale vůbec červenat nemusel. Nemá cenu popisovat nepopsatelné, což se týká i dalších odkazů na Pobřežní hlídku. Sacha Baron Cohen je zkrátka samorost. Pokud vás nezklamal v kinech, neurazí ani DVDčkem... přestože by svými nekorektními poznámkami naplnil celou „shit hole“.

Obraz: 1,85:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky, polsky, rusky
Titulky: české...
Cena: 499,-
K mání od: 9. 4. 2007

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace