Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
BigBug | 2022
csfd  imdb
US premiéra: 11.02.2022
CZ premiéra: 11.02.2022
režie: Jean-Pierre Jeunet
hrají: Claude Perron, Elsa Zylberstein, Alban Lenoir, André Dussolier, Isabelle Nanty

BigBug: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Rimsy

Trochu vychtěná, ale dodnes velmi příjemná – taková je slavná Amélie z Montmartru. Její režisér Jean-Pierre Jeunet však na tuto novodobou klasiku s už dvěma křížky na pařížské posteli navázat nedokázal. Další pokus společně se svým dvorním scenáristou Guillaumem Laurantem (který napsal i skvělý animák Kde je moje tělo?) podnikne na streamovacích vlnách Neftlixu. Tentokrát žádné známé tváře k dispozici nemá, a tak láká hlavně na hravý námět: V roce 2050 je skupina lidí svými domácími roboty uzamčena doma, jelikož venku prý zuří povstání androidů. Jakkoli to zní lákavě, nepříliš atraktivní CGI roboti na začátku ukázky mohou leckoho odradit – stejně jako přehnaně křečovité výrazy humanoidních strojů. Bizarní styl je však nakonec ještě tím zajímavějším prvkem, jelikož příběhově to vypadá na miliontou variaci na ohledávání hranic mezi lidmi a stroji v uzavřeném prostředí. Domácí roboti se tedy možná budou chovat lidštěji než samotná lidská rasa, zatímco ta se pokusí obhájit samu sebe prostřednictvím nepředvídatelnosti, humoru a zjevně i lehce perverzní sexuality. No, nevím, nevím, jestli tahle šílenost Jeuneta, který bezmála dekádu nepřišel s novým filmem, nepošle definitivně do zapomnění.

BigBug: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Jednu věc mám na Netflixu hodně rád: Skutečnost, že dokážou velké autory mimo Hollywood doručit na vzdálenost jednoho kliku do domácností celého světa, je prostě super. Nové filmy Sorrentina nebo Jane Campion by nikdy tolik diváků nevidělo, teď bude následovat sci-fi novinka výstředního Jeana-Pierra Jeuneta. Originální režisér Amélie z Montmartru, velebených Delikates, temné fantasy Město ztracených dětí nebo pohříchu průměrné čtyřky Aliena bohužel poslední roky vypadl z první filmařské ligy, jeho novinka skýtá ale určitě potenciálně zajímavější podívanou než těch 158 vánočních výplachů, které Netflix aktuálně servíruje.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace