Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Bez kalhot: Poslední tanec | Magic Mike’s Last Dance | 2023
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 10.02.2023
CZ premiéra: 09.02.2023
režie: Steven Soderbergh
hrají: Channing Tatum, Salma Hayek, Gavin Spokes, Caitlin Gerard, Ayub Khan-Din

Recenze: Channing Tatum potřetí Bez kalhot


ikona
crom
channing tatummagic mikesalma hayeksteven soderbergh
Poslední tanec Chaninga Tatuma bez kalhot. 

Když ze sebe v roce 2012 Channing Tatum jako Magic Mike poprvé serval tričko pod taktovkou režijního suveréna Stevena Soderbergha, byl z toho hit, který nikdo nečekal. Pánskému striptýzu se filmaři moc nevěnují a když má dojít na téma, jak se muži živí vlastním tělem, je to spíše drama z okraje společnosti než divoká estráda plná tanečních čísel osvalených krasavců. Jenže Soderberghovi se podařilo trefit jackpot nejen finančně, ale také (ehm) umělecky. Nahlédnutí za oponu jedné pánské show přineslo velmi křehkou rovnováhu mezi sondou do hlubin striptérovy duše a oku lahodící taneční zábavou oslovující nejširší dospělé publikum. Zákonitě tak musel přijít druhý díl (tentokrát bez McConaugheyho a Soderbergha), kde se nic moc neřešilo, pouze se čekalo na závěrečné vystoupení a když přišlo, obešlo se to bez jakýchkoli vyšších ambicí. Promarněnou příležitost přichází napravit opět Soderbergh, je ale otázka, jestli za to jedenáct let dlouhé čekání stálo. 

 

Čtyřicetiletý Mike pověsil tancování na hřebík, aby si místo toho splnil sen, když si otevřel vlastní truhlářství. Jenže osud mu nepřál a poté, co ho pandemie připravila o sny i o veškerý majetek, nezbylo mu nic jiného než se v Miami začít živit jako barman. A právě tam, za barovým pultem, ho potkala další životní výzva, tentokrát jménem Maxandra Mendoza s tváří (a postavou) Salmy Hayek Pinault. Jeden jediný tanec, ke kterému se nechal za tučný obnos přemluvit, mu změnil celý život. Najednou se ocitá v Londýně, kde má během pár dnů připravit pro svou novou zaměstnavatelku grandiózní divadelní vystoupení, s jehož pomocí zboří veškerá strnulá tabu upjaté anglické společnosti. Podaří se Mikeovi porazit vlastní pochyby, striktní londýnské úřady a získat Maxandřino srdce? 

 

Zápletka je skutečně tak sladká a naivní, jak na první pohled zní. Bez kalhot: Poslední tanec totiž není nic jiného než valentýnská čokoláda ve striptérském kostýmu. Nečekejte žádné drama, žádné opravdové city a pocity, tohle je nefalšovaný kabaret, kde se z filmového diváka stává divák divadelní, aby byl vtažen do víru karnevalu a zhlédl velkolepé taneční vystoupení, kde dominují vysoustružená těla zkušených tanečníků. „Méně varlat a víc do šířky!“ rozkazuje Maxandra Mikeovi, když kriticky hodnotí jeho předvedenou choreografii. Škoda, že se toho pokynu nedržel i režírující Soderbergh, protože do šířky se jeho finální část trilogie rozhodně nerozběhla. Naopak zůstává úzce sešněrovaná příběhem chudého chlapce vstupujícího do velkého světa bohatých snobů, aby si v něm vydobyl své místo na slunci. 

Nikdo jiný než Mike a Maxandra prostor ve filmu nedostane. Pryč je stará parta s Joem Manganiellem, z tanečního důchodu nás pozdraví pouze prostřednictvím krátkého videohovoru s Mikem, aby mu popřáli hodně štěstí. Mike musí dát dohromady novou crew plnou pohybově a anatomicky nadaných borců, ovšem i oni představují pouze komparz, byť fyzicky velmi obdařený. Jejich taneční vystoupení jsou lákadlem a skutečnou devizou celého děje, kromě toho jim ale scénář žádný prostor nenabízí. Tatum je v roli Mikea stále odzbrojující a lehce ztřeštěná Salma Hayek ztělesňuje představu dámy se srdcem otevřeným dokořán, nicméně jejich vztah je s ohledem na záměrně absentující dramatickou linku toliko vyplněním času mezi jednotlivými tanečními čísly. Těch přitom není nijak moc a vše je vsazeno na jedinou kartu – závěrečné představení, jehož vrcholem je dle očekávání návrat Mikea na taneční parket. A je se na co dívat, protože i ve svých 42 letech je Tatum pořád v dokonalé kondici, navíc vyzbrojen zajímavou choreografií. 


Přehrajte si trailer
Víc ovšem od filmu nedostanete a nikdo z tvůrců neměl evidentně potřebu cokoli dalšího publiku nabízet. Tady se celých 112 minut jede na jistotu. Dějovou výplň střídají slušně sestavené taneční kreace, místy těžící z dlouhých záběrů prokazujících Tatumovo pohybové nadání. Tu a tam se do dění na plátně ozve lehce otravný voiceover Maxandřiny dcery, která vám vysvětlí, co je to tanec, k čemu je a co byste při něm měli cítit. A jinak nic. Je to málo? Možná. Ale na druhou stranu tohle je taneční film pro starší a pokročilé bez větších ambicí. A jako takový celkem obstojí. Nicméně od rozlučky kouzelného Mikea se možná přeci jen dalo čekat o něco víc

Komentáře

 • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Verdikt

avatar6/10

crom

Mike se potřetí vrací do akce, aby ze sebe serval tričko a ukázal vypracované břišáky. Ostatně nic jiného mu nezbývá, protože davy si to přejí. Bez kalhot: Poslední tanec přináší završení životního příběhu o těžkém údělu profesionálního pánského striptéra, ale namísto třaskavé dramatické rozlučky jde spíše o variaci na jedno a to samé taneční téma. Režisér Steven Soderbergh, který se prvním dílem dokázal trefit do tenké mezery mezi dramatem a estrádní zábavou, tentokrát zůstává za očekáváním a nebýt podařených tanečních čísel a charismatického Tatuma, odtančil by s mnohem horším hodnocením. Rčení „třikrát a dost“ tady platí víc než obvykle.Hodnocení čtenářů

 • avatar4/10

  Tomino

 • avatar4/10

  malylada

 • avatar7/10

  Perun

 • avatar6/10

  Livia

 • avatar6/10

  Jaroslav435

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace