Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Beowulf | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 16.11.2007
CZ premiéra: 29.11.2007
režie: Robert Zemeckis
hrají: Angelina Jolie, Ray Winstone, Anthony Hopkins, John Malkovich, Brendan Gleeson

Beowulf: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Robert Zemeckis nemíní nechat divácký zájem na rozmarech slečny Fortuny. Šturmuje proto svoji kampaň, jak kdyby šlo o čtverku Pána prstenů. Pořád nějaké klipy, nahá Angelina Jolie, upoutávky, do nichž animátoři přilili trochu umělé krve (nízkému ratingu přístupnosti navzdory), a urputná snaha přesvědčit diváky o výjimečnosti dané technologie. Jenže tak jak se zocelují jednotlivé upoutávky, tak se i čím dál tím zhoubněji projevuje zvolené provedení. Nejvíc pálí oči z rádoby smyslné scény v mokřadech ovládaných Angelinou Jolie. Dozlatova vytvarované prsy a toporné šeptání do ouška bohužel upomíná na to, že doba plastových figurín ještě zdaleka neskončila. Pak se může trailer jakkoliv urputně hlásit o čtvrtou, ba i pátou hvězdičku. Nám beztak nezbude než ho ohodnotit jen podle „objektivních“ parametrů a lamentovat nad Zemeckisem, že se nevykašlal na svou předraženou technologii a nenatočil výpravný historický nářez á la 300. Drakům by to slušelo, déšť by nepůsobil směšně a rytíři by se zrovna nevraceli ze Shrekova království Far Far Away. Ať si řve Beowulf sebevíc, do našich srdcí se beztak neprodere. Musíme si rozmyslet, jestli za něj v kinech utrácet – nic jiného než bojkot totiž Zemeckise nejspíš nepřesvědčí o tom, že má talent a kapitál radši utápět ve velkovýpravných historických řežbách než v drsnějším a dospělejším animáku (ale pořád animáku!). Čtyři hvězdičky pro výtečně vyrobený trailer provází, jak jistě chápete, pachuť na horním patře.

Beowulf: Necenzurovaný Internet Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Necenzurovaný trailer? Co to na nás zase zkoušejí, vždyť je to počítačová animace, ne? Jako bych vás slyšel… ostatně, taky jsem dneska vstával s podobnou myšlenkou. Jenže… tvůrčí trio Zemeckis-Avary-Gaiman překvapilo tak rázně, že nechává všechny nevěřící Tomáše ještě jednou přehodnotit svůj úsudek. Nabízíme vám přímé linky, k nimž se normálně prokoušete jen skrze souhlas, že už vám bylo 18. Trailer totiž nabízí utrhané končetiny, spršky stylizované krve a hlavně obnažené pixely na křivkách modelu Angeliny Jolie, takříkajíc full frontal. Pokud vám minulý teaser připadal jako nuzný čajíček s pár hezkými obrázky, dneska možná změníte pohled na film jako celek, i když je na 99% pravděpodobné, že tuhle verzi v kinech neuvidíte. Distribuční politika předem rozhodla, že animák musí jít do kin v PG-13, aby ho děti zaplatily a zde použitý materiál bude k vidění na DVD plus – možná – v kinech IMAX pod ratingem NC-17. Láry a fáry, hlavně že je všude kolem haló a v traileru hraje něco mezi hudebním tématem z Hory mají oči a Nine Inch Nails. Přidejte k tomu silácké pořvávání ve stylu Třístovky, nějakou tu explicit nudity, protřepejte, zamíchejte a z kalkulačky vám možná vypadne, že ten sestřih je hlavně ve druhé polovině vskutku famózní a svého staršího bratříčka s procházením vodou v jeskyni zadupává do země. A pokud jste někdy hráli Diablo, možná půjdete v nadšených superlativech mnohem dál než my – tohle je pro všechny hráče tak trochu splněný sen.

Beowulf: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Zapomněli jste, že Zemeckis dělá na dalším animáku? Vzpomenete si… ale ne záhy. Lépe řečeno, první polovinu budete možná kroutit hlavou, proč ten hraný film vypadá tak divně, proč jsou ty triky tak ošklivé a že Beowulf působí skoro jako nějaký animák. A ono taky jo ;). Paráda. Pokud jste onehda usínali u Polárního Expresu, dnes už asi netřeba podobná úskalí řešit. Zemeckis konečně přizval do stáje scenáristy z nejpovolanějších a svůj nový animovaný opus zahaluje mytologií i dialogy, ze kterých už na první pohled vyzařuje přirozená inteligence. Jistí si tak prakticky jediné slabé místo, kterým se jeho nový film může honosit, protože všechno ostatní už si na něm pojistil – používá prakticky dokonalou technologii, skvělé herce a nabízí středověké mlácení ve velkém stylu (žádné vánoční serepetičky se spoustou infantilních charakterů). A až budete namítat, že to chvílemi vypadá jako intro k počítačové hře a že ty oči jsou pořád moc strnulé… já nebudu namítat ani popel a rád se vám pod to podepíšu. Ta odosobnělost pixelů (přestože pixelů s reálným základem) je v podstatě hlavní překážkou, která mi nedovoluje se do Beowulfa opravdu zamilovat, přestože mě vizuálně přithahuje. Nehodlám to však promítat do hodnocení; první ochutnávka dostála svému předsevzetí a pod libým hlasem Angeliny Jolie, kytarového nářezu a naléhavých bicích přináší na dvě minuty pocit z poctivě odvedeného řemesla. A ten drak vypadá líp než v Eragonovi.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace