Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Atentát v Ambassadoru / Bobby | Bobby | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 23.11.2006
CZ premiéra: 08.02.2007
režie: Emilio Estevez
hrají: Anthony Hopkins, Demi Moore, Sharon Stone, Lindsay Lohan, Elijah Wood

Atentát v Ambassadoru / Bobby: Blu-ray


ikona
st39.6
 

Jestli tenhle film má na co lákat, tak to bude spíš koncentrace hvězd, než název nebo jméno režiséra. Cenami sice ověnčený je, ale většinu z nich stejně nebudete znát. Velkých herců a hereček se tu každopádně sešlo požehnaně - tenhle film musel zákonitě vzniknout na základě dobrých kontaktů a starých dluhů, jinak by se asi nezaplatil ani kdyby si ho na DVDčku koupila půlka Číny. A je zajímavé, jak v té změti generačních hvězdiček i opravdových megastars nikdo, ale opravdu nikdo nevyniká. Právě na to si můžete u Emilia Esteveze stěžovat - jeho režie je sice velmi uspořádaná, ale jaksi nemastná, neslaná. Do Ambassadoru nažene hromadu lidí, na jejichž charaktery nalepí známé ksichty, a doufá, že se to tak nějak vyvrbí.

Atentát v Ambassadoru je proto něco na způsob rozšířených Čtyř pokojů, akorát bez humoru a s takovým množstvím postav, že by je ani Sam Raimi nenacpal do čtvrtého Spider-Mana. Herecké výkony sice jsou na úrovni (ještě aby ne), ale na žádný z nich si po titulcích asi vyloženě nevzpomenete. Ne že by nebyla zábava sledovat Sharon Stone a Demi Moore před zrcadlem, jak debatují o svém stáří, ale snaha o co nejširší záběr z nich vyrobila, stejně jako z o statních, ploché postavy bez vnitřního vývoje. O ten tu jde nejvíc a přeci tu chybí. Estevez zkrátka natočil solidní dvouhodinové drama bez výrazných momentů k zapamatování, které těží spíš z velkých jmen, než z pamětihodné režie a scénáře.

Bobby je druhá Blu-ray příloha časopisu Stereo a Video, který teď stánky bude atakovat HD přílohou každého čtvrt roku. Oproti minulému vydání se krom ceny skoro nic nezměnilo: sice dostanete film ve vysokém rozlišení, zvuk ale zůstává v SD stopě Dolby Digital 5.1 (ačkoliv se někteří redaktoři časopisu chlubí tím, jak do našich sbírek přispěli HD audiem...) a bonusová výbava je téměř nulová. Ano, tentokrát k traileru přibyl krátký film o filmu, je to ale nicneříkající kraťas, který byl k nalezení už na DVD. Po vsunutí do mechaniky fanoušky Scarlett Johanson a Natalie Portman potěší trailer na Other Boleyn Girl, vedle nějž ještě trůní ukázky na Dan in Real Life a Východní přísliby (Blue Sky Films na konec traileru přilepilo "Již brzy na DVD a Blu-ray", doufejme, že to myslí vážně).

Po obrazové stránce se jedná oproti Kozorohu 1 o značný skok, což je samozřejmě dáno stářím materiálu - Atentát v Ambassadoru je poměrně čerstvý film. Není tedy žádné překvapení, že přepis vypadá čistě a hladce. Má vysokou úroveň detailů, ačkoliv se většinou kameraman zaměřoval hlavně na známé tváře. Více než výpravy si proto budete všímat jizev na obličeji Laurence Fishburnea. U tváří ještě chvilku zůstaneme, tady jsem totiž měl jediný problém s jinak povedeným transferem: většina záběrů na obličeje, takže vlastně většina filmu, má zbytečně vypálený kontrast. Z části to můžete brát jako umělecký záměr, bílé odlesky jsou ale už na první pohled velmi nepříjemné. Díky barevnému ladění navíc pleť mnohdy postrádá přirozené barevné přechody - jaterní skrvny tak udělaly z obličeje Anthonyho Hopkinse pomalu krupicovou kaši. Drobnokresba bohužel není úplně špičková, každopádně jinak je obraz ostrý a výborný v temných odstínech. Už  za to bychom měli být více než vděční.

Obraz: 1,85:1  :: 1080p (AVC MPEG-4)
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - česky , anglicky
Titulky: české...
Datum vydání: 04.03. 2008
Cena:  299,- (objednávka/přes sms), 399,- (na stánku s časopisem/samostatně v obchodech)

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (6)
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace