Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Andílek na nervy | 2015
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 18.06.2015
režie: Juraj Šajmovič
hrají: Pavel Řezníček, Anna Kadeřávková, Petra Černocká, Miroslav Vladyka, Linda Rybová

Andílek na nervy: Recenze


ikona
Rimsy
Co nabízí tenhle revoluční hashtagový bijásek? 

Bylo by to tak jednoduché. Podívat se na nevkusný plakát s vytrhaným obočím Adama Mišíka a Řezníčkovým wannabe rebelským kukučem z ranku Zdeňka Podhůrského, předem film odsoudit jako nevkusnou slátaninu pro děcka a frknout jedničkové hodnocení. Přidělejme si ale problémy a pojďme se k nevyhnutelnému závěru propracovat složitěji.

Když přistoupíte na hru autorů, že vnitřní pohnutky vystihnou i hashtagy, je to chvílemi i koukatelné.Čtrnáctiletá barbie a hvězda internetové fashion komunity se po smrti matky musí odstěhovat ke svému otci, kterého nikdy neviděla. Ten pracuje kdesi na venkově jako veterinář a společně s ostatními vidláckými kumpány si od dcery vyslouží akorát tak pohrdání a zesměšňující hashtagy. No a časem se ta princezna napraví, najde si lásku, její otec si najde lásku a všichni společně se oddávají radostnému životu na vsi. Dramatická zápletka skutečně sofoklovských rozměrů, že ano.

Od prvního zhlédnutí plakátu jsem chtěl nadávat na herce, ale vlastně by to nebylo fér. Oni za to totiž nemůžou. Největší problém tohohle paskvilu tkví totiž v tom, že za hodinu a tři čtvrtě se nic zajímavého/napínavého/zábavného nestane. Přestože jsou pod scénářem podepsaná čtyři jména, očividně to nebyl zrovna plný úvazek. O psychologii postav nemůže být řeč, jejich chování nedává smysl a proměny vztahů jsou skokové a nevysvětlené. Tak začne hlavní hrdinka (stále pod zákonem) chodit s Mišíkem, který si její srdce získá tak, že za film řekne asi pět vět. A stejně tak ze dne na den dojde i ke změně jejích hodnot a vztahu k otci, do něhož se místy vkrádají podivné pedofilně-incestní náznaky. Vedlejší linie, v níž se banda rednecků snaží založit vlastní ves a starostce je to buřt, pak nedává smysl už vůbec a nakonec vyšumí úplně do ztracena.


Přehrajte si trailer
Když přistoupíte na hru autorů, že vnitřní pohnutky jsou namísto jemné mimiky, procítěné posturiky či různých alegorických záběrů zobrazovány skrze neustálou záplavu hashtagů, je to chvílemi i koukatelné. Věřím, že leckteří pubescenti budou kvitovat, že konzervativní filmové médium konečně reflektuje svět mladých a současnou, sociálně zesíťovanou generaci. Chvályhodná snaha, což o to, ale výsledek jako film po všech stránkách selhává.

Nakonec tedy dávám o bod víc, než jsem avizoval v úvodu. Ale jen proto, aby ti, co dočetli až sem, byli odměněni pořádným plot-twistem... protože při sledování tohohle mrhání celuloidem se ničeho podobného nedočkají.

Komentáře

 • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Verdikt

avatar2/10

Rimsy

Zvrácený mišmaš vidláckých stereotypů, nerozvinutých zápletek a instagramového šílenství. Možná se hluboko pod primitivní a nudnou skořápkou skrývá sžíravá kritika dnešní přetechnizované generace, ale pod nánosy make-upu a nesmyslných hashtagů jsem ji vážně nenašel.Hodnocení čtenářů

 • avatar2/10

  yeniczek

 • avatar3/10

  Snura

 • avatar1/10

  Spiker

 • avatar5/10

  TheHofi

 • avatar2/10

  rublik05

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace