Alois Nebel | 2011
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 29.09.2011
režie: Tomáš Luňák
hrají: Miroslav Krobot, Karel Roden, Václav Neužil, Tereza Voříšková
 

V KOSTCE

Alois je samotář, co žije s čepicí, plácačkou a kocourem v jesenickém zapadákově Bílý potok. Taky tu žije svině Wachek s otcem, hromada rudoarmějců a další přízraky konce normalizace. Aloise občas navštěvují duchové minulosti, takže skončí v blázinci, kde potká tajemného narušitele státní hranice, kterému všichni říkají Němý. Šestáková historka natažená na stopáž celovečerního filmu si naběhla na obrovskou náročnost a snahu se lišit od běžné české produkce. Atmosféra se vydařila, selhalo však vyprávění a motivace postav.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY


FOTOGALERIE

O FILMU

Kolik opravdu zajímavých filmů vznikne ročně v Čechách? Moc jich není. Je tu pár lokálních hvězd, několik filmařů, kteří by se se svými schopnostmi mohli prosadit i v Evropě, ale snaha točit něco „nečeského“ tu většinou bohužel chybí. Pár výjimek typu Restart by se sice našlo, ale žádná sláva to není. Teď to ale vypadá, že by se celá situace mohla změnit. Ne že by se Dušan Klein a Jan Hřebejk rozhodli točit jinak (to snad ani nikdo nečeká), ale pomalu se tu začíná rýsovat projekt, jaký tu zatím neměl obdoby. Alois Nebel bude film podle comicsové trilogie spisovatele Jaroslava Rudiše (zodpovědného i za Grandhotel) a malíře Jaromíra 99. Příběh jednoho trošku podivínského výpravčího ze zapadlé vlakové stanice Bílý Potok bude natočený metodou zvanou rotoscoping. Jednoduše řečeno – bude vypadat trochu jako Persepolis nebo francouzská Renesance. Živí herci budou nahnáni před kameru a dodatečně „rozanimováni,“ čímž by se měl zachovat duch comicsové předlohy. Série o Aloisi Nebelovi vychází dodnes v časopisu Reflex a rozhodně se řadí k tomu nejlepšímu, co kdy u nás bylo napsáno. Film navíc letos dostal rekordní částku od Státního fondu pro rozvoj české kinematografie, takže to vypadá, že s tím jiným typem filmu to tvůrci myslí opravdu vážně. Pokud navíc bude všechno fungovat tak, jak má, mohl by se Alois Nebel úspěšně vydat i mimo naši zem. Persepolis mu k tomu bezpochyby připravila velmi dobré podmínky. Doufejme tedy, že tenhle ambiciózní projekt vyjde. Bylo by fajn vidět v našich kinech zase trochu odlišný český film.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se