Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Seriózní muž | A Serious Man | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 02.10.2009
CZ premiéra: 19.08.2010
režie: Ethan Coen, Joel Coen
hrají: Michael Stuhlbarg, Richard Kind, Adam Arkin, George Wyner, Katherine Borowitz
 

V KOSTCE

Larry Gopnik by rád pochopil, proč ho HaShem navštěvuje příkořími. Larry je totiž vědec a odmítá přijmout mystérium, které obklopuje události. Otázky však vedou jen k dalším a dalším katastrofám. Seriózní muž radikálním a vyhraněným pohledem na svět nepochybně přivede jedny k úvahám o naprosté neosobnosti, zatímco druhé zasáhne vůbec nejosobnějšími kalibry z pověstného Coenovic arzenálu. Neumím k tomu říci nic duchaplnějšího než „accept the mystery“. Larry Gopnik je můj hrdina stejně jako kdysi Dude.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY

FOTOGALERIE

O FILMU

Ethan Coen a Joel Coen mají v Hollywoodu pozici, kterou jim nejspíš každý závidí. Oscar za Tahle země není pro starý jim zajistil pozornost i diváků, kteří se jinak jejich lehce divným filmům vyhýbali, přátelství s Bradem Pittem a Georgem Clooneym se jim zase vyplatí v okamžiku, když potřebují do svého filmu obsadit hvězdu a nemají na ni peníze a originalita a odvaha točit jinak je v očích jejich fanoušků povýšila na bohy. Jejich kariéra se zkrátka ubírá více než dobrým směrem a momentálně si užívají pozici, kdy si mohou dělat prakticky cokoliv. A teď chtějí natočit zase malý film. Serious Man je drama za pouhých sedm milionů dolarů a bez hereckých hvězd ale s poměrně zajímavou zápletkou. Děj se odehrává v šedesátých letech a hlavním hrdinou je profesor Larry Gopnik, jenž dostane od své manželky ultimátum – buď já, nebo tvůj bratr. U Larryho totiž už delší dobu žije jeho brácha, který dokonale splňuje definici flákače a neambiciózního zoufalce, jemuž k životu stačí televize a pohodlné křeslo. A protože Larry neodpoví správně, manželka ho opustí. Je to ale jen začátek problémů... Další Big Lebowski z toho sice nekouká, ale Coeni přinejmenším solidní komedii vždycky napsat uměli.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se