Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
96 hodin | Taken | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 30.01.2009
CZ premiéra: 16.10.2008
režie: Pierre Morel
hrají: Liam Neeson, Maggie Grace, Goran Kostic, Katie Cassidy, Holly Valance

96 hodin: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Identický přístup dovedený o jednu úroveň výš. Málem k dokonalosti! Představovačka se zkrátila na minimum a to, co teaseru přineslo příznivé reakce, traileroví fachmani vymáčkli až do poslední kapičky. Liam Neeson uchopí telefon, hned zkraje vás přimrazí tím, že „schválí“ únos své dcery, a pak jen povídá a povídá. Tak jako stupňuje své výhružky, promítá se před očima pár ukázek z jeho bojového arzenálu: Výbuchy, full-contact souboje, trocha střelby, akrobacie na dálničním mostu a nasupený výraz fotříka, který nechce chodit na hřbitov své dcery - dost důvodů k tomu, aby si člověk tohle víceméně známé kolečko dopřál ještě jednou. Mezinárodní upoutávka ale přidává na hudební složce. Přechod od elegantního klavíru až do hutných kytarových ploch (které evokují britské Muse) zařizuje parádní gradaci, která dovede i natřikrát vykouzlit tu proklatou husí kůži, podle níž rozpoznáte pětihvězdičkový trailer od čtyřhvězdičkového. Trailery jsou navýsost tělesnou záležitostí, oceňuji, že tenhle si s mými nervovými zakončeními pohrál nejlíp ze všech, co se nám tu od nového roku sešly.

96 hodin: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Že by resuscitace evropského akčního filmu? Pierre Morel k tomu jisté předpoklady má, takže bych se ani nedivil. Volba Liama Neesona byla navíc jedna z těch zatraceně šťastných. Možná při svých dvou metrech neumí metat salta ani hopsat po barácích, ale už v teaseru dokazuje, že ke zvednutí adrenalinu v krvi jeho charizmatický hrdina vystačí. Neradujte se však předčasně, z té akce vážně neochutnáte víc jak pár nanosekundových záběrů, ze kterých místo adrenalinu stoupá spíš tlak. Celá trailerová předehra je navíc jediná neumětelsky přeskládaná scéna. Neosvěží jí ani divně namixovaná hudba (zvukař měl asi křeč v ruce) a vlastně ani ten Liam Neeson - jestli bude expozice takováhle nuda, Morel diváky vyžene dřív, než se dostane ke slovu to nejdůležitější. Jistí to až druhá půlka. Sice krom těch pár epileptických střihů také nestaví na akci, zato však ukazuje Neesona ve vší jeho drsnosti. Jakmile ten chlápek rozvibruje hlasivky, připadá si člověk jako by spolkl knedlík. Ne, tomu bych se do cesty nepostavil ani náhodou. Je mi jedno jestli Morel vytasí s geniální akcí, nebo se bude držet při zemi (podle Okrsku 13 to ale nehrozí). Tenhle film bude stát na Liamu Neesonovi, který si krade veškerý prostor jen pro sebe. Vždyť i jinak slabý teaser zachránil ze spárů dvouhvězdičkového hodnocení. Ještě teď mám husí kůži.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace