Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
(Ne)lidský kšeft | Trade | 2006
csfd  imdb
US premiéra: 28.09.2007
CZ premiéra: nestanovena
režie: Marco Kreuzpaintner
hrají: Kevin Kline, Paulina Gaitan, Alicja Bachleda, Cesar Ramos
 

V KOSTCE

Příběh lidí, kteří jsou dobrovolně nebo nedobrovolně zapleteni do obchodu s lidmi, mohl být emocionálním nářezem. Bohužel díky opravdu velmi hloupému scénáři a hrdinům, nad jejichž jednáním budete kroutit hlavou, se to nepodařilo. Vizuálně jde sice o velmi působivý snímek, ale bohužel zajímavé a bezpochyby i aktuální téma naráží na fakt, že ho tvůrci pojali jako přihlouplou pohádku, ve které jsou někteří lidé dobří, někteří zlí, ale všichni do jednoho jsou nesmírně tupí.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY

FOTOGALERIE

O FILMU

Když se řekne The Girls Next Door, polovina čtenářů si vybaví spíš dokonale vylisované pozadí Elishy Cuthbert v Sexbombě od vedle než novinový článek. A to je chyba. Právě takto pojmenovaný příspěvek do magazínu newyorských Timesů totiž zaujal scenáristu Jose Riveru (oscarová nominace za Motocyklové deníky) a inspiroval jej ke zpracování jednoho z nejostudnějších aspektů moderní civilizace. Inarritu by se možná rozjel do všech světových stran a složil mozaiku upozorňující na problém globálního významu, tvůrci (Ne)lidského kšetfu se však drží úspornějšího příkladu Stevena Soderbergha a setrvávají jen na americko-mexických hranicích. Naštěstí pro filmaře, parchantů je všude dost. Poznává to třináctiletá dívenka Adriana, kterou překupníci žen a dívek lapí při obyčejné projížďce na kole. V Mexiku bohužel nic moc překvapivého. Smutek Adrianina bratra to ale nijak nemírní. Jorge ale není jeliman, a proto koná. Pro začátek se spojí s texaským poldou Rayem, který kdysi dávno přišel o dceru – dost možná úplně stejným způsobem... Vážné téma a spoustu neznámých hispánských tváří podporuje z hlediska „star-power“ jen slavné jméno Kevina Klinea. Přesto doufáme, že to nebude ždímání slz, čím si Trade pokusí vymínit publicitu.

© copyright 2000 - 2020.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se