Román pro muže

Román pro muže

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (8)
Plakát k filmu Román pro muže

Román pro muže /2010

Režie: Tomáš Bařina

Hrají: Miroslav Donutil, Miroslav Vladyka, Vanda Hybnerová, Táňa Pauhofová, Jan Budař

Česká premiéra: 23.9.2010

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: 25.2.2011

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Román pro muže

V kostce: "Scenárista Michal Viewegh a režisér Tomáš Bařina se ve své tragikomedii o pokrytectví, upřímnosti, despotismu, upřímnosti a smrti zmítají ode zdi ke zdi. Zpoza chaosu podivných i výtečných hereckých výkonů se nakonec vynoří slušná podívaná, jen zřídka klesající pod hranici vkusu, a obecně vzato uspokojivě naplňující potenciál diváckého hitu."

Galerie obrázků filmu Román pro muže


Recenze filmu Román pro muže

Na úvod je patrně třeba abych vyjasnil svůj vztah k nejprodávanějšímu současnému tuzemskému spisovateli Michalu Vieweghovi, či přesněji k jeho románům a příslušným adaptacím. Tak tedy: Nečetl jsem bohužel ani jednu knížku, ale filmy jsem viděl všechny, a s výjimkou italského Případu nevěrné Kláry ani jeden z nich nepovažuji za vyloženě špatný. Ba naopak, většinou mě docela hladily po srsti, navzdory tomu, že se v nich bez výjimky vyskytují sekvence podivné, anorganické, rozpačité až vyloženě ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Román pro muže

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Román pro muže

Zatím nevyšlo.


Související články

17.1.2017 10:01 Nové hvězdy pro Bonda? Rubrika: Novinky Diskuze: 33 příspěvků
16.1.2017 23:32 Affleck vyhořel, Scorsese neoslnil, oscarovky sílí Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
13.1.2017 17:00 Nový Green Lantern má scenáristy Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
12.1.2017 13:32 Anděl páně 2 přepisuje rekordy Rubrika: Novinky Diskuze: 15 příspěvků
11.1.2017 13:45 Na co do kina: 10 originálních lednových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Knihy spisovatele Michala Viewegha už stačily posloužit jako inspirace pro nejeden český divácký hit. Měli jsme tu Báječná léta pod psa, Román pro ženy, Nestydu i krutě nepovedený Případ nevěrné Kláry. Román pro muže by ale mohl opět „vieweghovským filmům“ trochu napravit reputaci. Děj bude vyprávět o trojici sourozenců, jejichž životy zásadním způsobem narušila smrt rodičů. Nejstarší Cyril se tedy začal starat o mladší sestru Anetu a bratra Bruna. Výlet do hor, na nějž se hrdinové chystají, však bude mít hořkou příchuť. Bruno totiž umírá. Ale to není všechno, protože pro každého ze sourozenců bude společný výlet znamenat i hledání způsobu, jak splnit svá tajná přání. Herecké obsazení vypadá poměrně zajímavě a režisér Tomáš Bařina s Bobulemi ukázal, že umí namíchat správný divácký hit. Snad mu bude štěstí přát i teď.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.