Kawasakiho růže

Kawasakiho růže

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Kawasakiho růže

Kawasakiho růže /2010

Režie: Jan Hřebejk

Hrají: Martin Huba, Lenka Vlasáková, Daniela Kolářová, Milan Mikulčík, Antonín Kratochvíl, Petra Hřebíčková

Česká premiéra: 21.12.2009

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Kawasakiho růže

V kostce: "Kdo byl zrádce a kdo hrdina? Mají vůbec taková označení smysl? Do jakých křivek se dokáže po desítkách let sama stočit lidská paměť? Jan Hřebejk a Petr Jarchovský se v jednom ze svých nejlepších filmů vzdali humoru a byť se i tentokrát zabývají minulostí, nejde o žádný hořký či nostalgický výlet, nýbrž o vrstevnaté účtování a zpytování. "

Galerie obrázků filmu Kawasakiho růže


Recenze filmu Kawasakiho růže

Pověst týmu Jarchovský-Hřebejk je vcelku ideálním příkladem v našich končinách tolik populární tradice úspěchu, který se neodpouští (nebo alespoň nadprůměrně kritizuje). Z ideologického hlediska si o některých jejich filmech můžete myslet cokoli (Pelíšky - idylkářské preokupační panoptikum; Pupendo - vyměklé zlehčování normalizace, Horem Pádem - téměř do bulvárna ztláskaný mix sociálních problematik, atp.), ale není možné odepřít jim nadprůměrnou vypravěčskou i řemeslnou stránku (at už pod pr...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Kawasakiho růže

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Kawasakiho růže

Zatím nevyšlo.


Související články

9.10.2016 12:25 Víkendový výplach #370 o Star Wars a magii Rubrika: Novinky Diskuze: 29 příspěvků
19.7.2016 19:00 Na co do kina: 10 originálních červencových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 16 příspěvků
13.8.2014 15:00 První dojmy: Expendables 3 Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
24.10.2013 17:23 Donšajni: Poznají se v nich Akademici? Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
16.10.2013 13:15 Bitva borců speciál: Arnie vs. Sly Rubrika: Novinky Diskuze: 127 příspěvků

Na obzoru   (autor: st39.6)

Jan Hřebejk a Petr Jarchovský jsou známá dvojka. V Česku těžko najdete úspěšnější filmové tvůrce, vedle úspěchu ale mají společné ještě jedno: už nás přestávají bavit. Jejich spolupráce nepřináši tolik ovoce jako dřív, Jarchovského scénáře jsou navíc pořád na jedno brdo a ačkoliv stále umí dostat Čecháčky do kina, už to prostě není ono. Změní na tom Kawasakiho růže něco? Těžko říct, každopádně Jarchovský za ni dostal 1. cenu Sazky za nerealizovaný scénář, což by mohlo lecčemu napovídat. Navíc se jedná o desátý film téhle dvojice a vůbec poprvé dojde ke změně žánru - Kawasakiho růže bude čistokrevné drama. Vyprávět má o muži, který je nařknut z udavačství za socialismu, což je sice doba Jarchovského scénářům velmi milá, tentokrát se ale většina příběhu odehrává v současnosti. Naděje, že Hřebejk a Jarchovský přijdou s něcím vyloženě novým, je tedy veliká. Oba jsou zjevně talentovaní tvůrci a podobně zásadní změny (točí se navíc ve Švédsku) by jim mohly prospět.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.