Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Zrození planety opic | Rise of the Planet of the Apes | 2011
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 05.08.2011
CZ premiéra: 11.08.2011
režie: Rupert Wyatt
hrají: James Franco, Tom Felton, Freida Pinto, Andy Serkis, Brian Cox

Zrození planety opic: Sizzle Reel


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro
UKÁZKA PROZRAZUJE CELKEM DOST ZE ZÁVĚRU FILMU, HLAVNÍ TRIKOVÉ ATRAKCE
 
Jeden z největších letošních propadáků se blíží! :) Dokonce už i James Franco alibisticky prohlašuje, že dotáčkami se z filmu stal nesmysl a kritici se na něm vyřádí. U Foxů čenichají těžký prů*er, takže se neostýchají prát do nás sestřih, který podle všeho vyzobává to nejakčnější a nejtrikovější z filmu. I bez toho, aby člověk o filmu něco věděl, je jasné, že se jedná o vrcholné scény (budu hodně překvapen, pokud most nebude úplným finále). Zoufalství tvůrců z toho čiší na hony. „Víme, že ta hodina a půl, která bude vzpouře primátů předcházet, vlastně nikoho nezajímá. Tak se vás pokusíme nalákat na konec, bez ohledu na těžké spoilery včetně smrti jedné z hlavních postav.“ Navíc ty triky vypadají, že by potřebovaly ještě několik měsíců pilovat. Rozpačité dojmy už pak nepřebije ani fakt, že sestřih má docela solidní rytmus i atmosféru.

Zrození planety opic: International trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Tomu se říká trailerový build-up. Nejdřív lehké navnazení zápletky a akce, potom předvedení emocionálního podloží filmu, a nakonec smrtící zásah kombinací obého. Zrození planety opic je tu už ve třetí červnové upoutávce, a konečně je to pecka pěticípích rozměrů. O kvalitě triků nemá cenu debatovat (jsou prvotřídní), o zručném zúročení devadesátimilionového rozpočtu také ne. Jde vlastně jen o to, nakolik "opice" vyčuhují mezi letošními blockbustery. A nutno říct, že vyčuhují docela dost. Zatímco se totiž skoro všechny ostatní filmy snaží tvářit jako akční nářezy dekády, Zrození planety opic se nebojí přiznat, že většinu filmu zabere dospívání jednoho digitálního šimpanze. Trocha kamarádství Jamese Franca, trocha rodičovství Johna Lithgowa, především ale půjde o samotného Caesara, který se rozhodne vzít svůj osud do vlastních rukou. A osud planety Země s ním. Už na ploše dvě a půl minuty je tenhle příběh nebývale emocionální, a to od prvního setkání s vidličkou, přes povalení dr. McKaye, až po ikonický kamerový nájezd na silnici. Téhle kampani zkrátka nechybí "kocourovské srdíčko", a právě díky němu se z nezajímavého konceptu začíná stávat hodně zajímavý film. Teď už to jen v kině dotáhnout do konce.

Zrození planety opic: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Přidejte Zrození planety opic lidský rozměr a hned vypadá příběh o chytrých primátech trochu zajímavěji. Caesar očividně nezačal vzpouru jen proto, že se mu přestalo líbit v kleci. Jak se dozvídáme z mezinárodní ukázky, vedlo ho k tomu citové pouto, které si vytvořil k alzheimerem postiženému člověku, a trocha té šikany, ve které už je Draco Malf ... pardon, Tom Felton za ta léta praxe v Bradavicích naprostým přeborníkem. Možná právě tyhle útržky příběhu v předchozích ukázkách chyběly k tomu, aby film alespoň trochu zaujal. Protože ruku na srdce: digitální opice sice vypadají parádně a Caesar jako takový často vydá víc emocí, než zbytek hereckého obsazení, jinak ale Zrození planety opic vypadá ukrutně nezajímavě. Možná ze mě mluví averze vůči původním filmům, ale podle vlažných reakcí na první záběry a následující ukázky v tom asi nejsem úplně sám. V mezinárodní ukázce to každopádně všechno funguje podstatně lépe. Ať už je to díky onomu lidskému rozměru, nebo díky skromnější stopáži, čtyři hvězdy si opičáci vybojovali.

Zrození planety opic: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Trochu se obávám, že nová Planeta opic bude přesně tím typem filmu, ze kterého čím víc člověk uvidí, tím méně se bude těšit do kina. Materiál totiž bude fungovat míň a míň. Náznakový teaser, který stál hlavně na atmosféře a efektní rytmizaci zvuků, dostal nikterak zásadního následníka. A v něm se trochu víc prosazují snahy o trikové orgie. Jasně, každý má míru citlivosti na pokusy o fotorealistické triky nastavenou jinak – osobně se nicméně přiznávám, že mi na jednu stranu nedělá problém objektivně zvednout palec a uznale pokývat, ve výsledku na mě ovšem ty digitální opičky úplně nezabírají. Level sice posouvají, ale když Caesar hledí z okna, pořád z něj čpí umělost. Traileru se nedaří úplně naplno prodávat story, nezprostředkovává dostatečně silně osudové pouto mezi vědcem, kráskou a jejich oblíbenou opičkou, přičemž manévry z ulic v těch několika málo záběrech nestihnou nějak závratně oslnit. Po působivé první upoutávce je tohle prostě skluz dolů, do tuctovějších sfér. Na zvědavosti ohledně výsledného filmu to ale příliš neubírá.

Zrození planety opic: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

A pak ty opice nakopaly lidstvu zadek a ovládly planetu! Zapomeňte na překvapeného Ben Hura, nové tisíciletí si žádá jinačí přístup k opičí apokalypse. Žánrové se posouváme skoro až k thrilleru, trikově k tomu nejlepšímu, co dokáže jižní polokoule vyplodit, a hlavními hrdiny k formuli „mladí, hezcí a nebudou chtít moc peněz za seqeuly“. Rise of the Planet of the Apes (přijde změna názvu na Apes Rise?) útočí v prvním teaseru a zatím je to nadmíru interesantní podívaná. Přestože si už teď můžeme stěžovat na to, že prequelové ladění zabíjí nečekaný vývoj děje, z geneze opičích géniů by mohl být slušný podzimní hit. Jsou tu totiž všechny potřebné ingredience na relativně velkolepou podívanou, která bude mezi stohem filmů s krvelačnými roboty a zombíky vypadat přeci jen originálně. Přemožení lidí něčím možná ještě lidštějším na první pohled skýtá mnohem víc prostoru, než opakování toho samého nebo přímé navazování. A teaser to se značným úspěchem jasně naznačuje. Nebudeme nakonec fandit opičákovi, který na nás soucitně hledí v posledních vteřinách, než do sebe zahleděným homo sapiens? Vůbec bych se tomu nedivil.

HD link vede na HD stream na Appleu.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace