Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Zrcadla | Mirrors | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 15.08.2008
CZ premiéra: 09.10.2008
režie: Alexandre Aja
hrají: Kiefer Sutherland, Paula Patton, Amy Smart, Jason Flemyng, Julian Glover

Zrcadla: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Když už, tak už. Neuplynuly ani tři týdny od momentu, který rozdělil naši redakci na dva tábory („řemeslná nuda“ versus „sakra, mám z toho šoky!“) a Kiefer koukající do zrcadel je zpátky. Trailer číslo dvě lpí více na dialozích a obecně „civilní“ rovině příběhu, což by možná trailerovému našinci i stačilo, kdyby toho nedostal minule tolik navíc – najednou je totiž vidět, jak moc ukázka trpí ztrátou nálepky „necenzurovaný“ a jakmile si Amy Smart netrhá hlavu na dvě poloviny a předchozí hlídač (R.I.P.) se nedrbe obrovským střepem na krku, jedeme vlažně na trojku. Šokantní momenty jsou Ajovou devizou a tady buď chybí nebo už jsme je viděli. Standardně se odvíjející vlákno vyprávění tedy na vrub této skutečnosti nabízí více příběhové popisnosti a má tendenci zabíhat k tradičnímu trailerově-hororovému schématu, kde se až příliš zesilují zvuky než aby se ukázalo něco pořádného. Závěrečná koláž sice opět odstartuje ve vaší nervové soustavě slušný humbuk, ale ty dvě minuty předtím jsou už okoukaným průměrem, který pozornému divákovi nenabídne mnoho nového. Rozhodně ne do té míry, aby tenhle trailer postavil na stejnou startovní čáru jako ten minulý. A ne, opravdu se tomu srovnání nelze ubránit.

Zrcadla: Necenzurovaný trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

WOW. Novodobý guru přes moderní horory s pěknými vizuály a chytrými nápady vrací úder, který jsme si doteď je zbožně přáli. Necenzurovaný trailer poodhaluje pokličku z Ajova hrnce opravdu doširoka a nabízí atraktivní kombinaci šťavnatých výjevů, zoufalých výkřiků a tradičně trhané zvukové stopy při pohledu na klepající se lidi s popáleninami, rozpůlené hlavy, podřezané krky… a do toho všeho na Kiefera, překvapivě bezradného a smažícího se ve vlastní šťávě. Atmosféra houstne s každou uplynulou vteřinou a když už si myslíte, že je konec, přijde to nejtísnivější desetivteřinové peklo, které jste si na trailerové půdě mohli užít za posledních několik měsíců. První pořádná ochutnávka Mirrors (minulý teaser po dnešku nemůžete vůbec počítat) zkrátka dává velké přísliby a tváří se zatraceně ambiciózně – přitom však naprosto sebejistě. Aja si to může dovolit a vy, pokud jste Mirrors doteď nebrali příliš vážně, možná je načase s tím začít. Sugestivní obrazy i na dnešní poměry neobvyklých výjevů z Ajovy filmové knihovničky působí jako rána pěstí, kterou ale utržíte moc rádi. Dobrých hororů je pomálu a tenhle vypadá, že minimálně po vizuální stránce je na dobré cestě stát se dalším zářezem v mistrově filmografii, o které se budete vyprávět ještě roky poté. Mladším 18 let vstup na vlastní nebezpečí (ano, tentokráte bez smajlíku).

Zrcadla: International Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Upřímně... Tohle není to místo, kde bych chtěl vidět Alexandra Aju. Francouzský řezník, jenž si zvládl podmanit i americkou scénu, je dalším z nešťastníků, kteří se nechali přemluvit k exportu šikmookého strachu na západ. Nemusel by to být problém, vždyť i Hory mají oči byly remakem. Jenže řádně ostrým, což bych od Mirrors rozhodně nečekal. Předělávky asijských výtvorů totiž končí obvykle tragicky. Zrcadla jich připomínají hned několik, od Kruhu až po Temné vody (ano, to je ten propadák, v němž Jennifer Connelly vytekla pračka, vzpomínáte?). Kastrovaný asijský styl baví v posledních měsících málokoho (One Missed Call ani nešlo do kin, Clona a Oko prošuměly) a zdá se, že Mirrors na tom těžko něco změní. V prvních záběrech je Ajova novinka jen jednou z řady. Sjela z pásu na padesátém prvém místě, vykazuje stejný druh napětí i stejný typ scén. Třeba chlapečky topící se v podlaze. Aja by byl kanón, kdyby pozvedl i takovou látku v prvotřídní thriller. Otázkou je, jak moc věříte v zázraky. A nakolik žerete Jacka Bauera i v jiné než čtyřiadvacítkové roli.

Mimochodem, propíraný švédský teaser je o třídu lepší než tenhle americký.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace