Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Zrcadla ve tmě | 2021
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 30.09.2021
režie: Šimon Holý
hrají: Alena Doláková, Bořek Joura, Eliška Soukupová, Václav Vašák, Markéta Tannerová

Zrcadla ve tmě: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Rimsy

Po náladovém teaseru se nedlouho před karlovarskou premiérou objevuje i plnohodnotný trailer na novinku Šimona Holého. Dynamické taneční záběry z první ukázky jsou zarámovany klíčovým konceptem filmu – tedy dotazníkem o 36 otázkách, které pomohou člověku se zamilovat. V tomto případě se ústřední pár, v němž přece jen podstatnější roli hraje Alena Doláková, snaží svůj skomírající vztah oživit. Zdá se však, že poněkud umělá snaha o záchranu partnerství je jen výchozím bodem pro konverzační i vizuálně výrazné zamyšlení nad životem dnešních třicátníků. Černobílý obraz je ve zřejmém kontrastu s barevností témat a životních přehmatů, které budou postavy řešit. Vyspělý a procítěný debut by se naší kinematografii náramně hodil, takže držme palce! 

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Zrcadla ve tmě: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Rimsy

Do celovečerního debutu se pouští Šimon Holý, zatím známý především z rozhlasových vln či jako skladatel filmové hudby (Rodinný film, Všechno bude). Už kraťoučký teaser dává najevo, že formálně tohle nízkorozpočtové drama rozhodně nezapadne. Černobílá kamera a nápadité kompozice jsou patrné už z rychlého sestřihu několika obrazů, v nichž se dostáváme do tanečního prostředí. Lehké aluze na Idu, Černou labuť či Suspirii se sluší doplnit zveřejněným příběhovým základem, podle něhož se dočkáme ponoru do vztahových i profesních trablů mileniálů. Tohle však nevypadá na další snímek z chcípácké tradice a my jen můžeme doufat, že se půjde pořádně na dřeň. Výsledek uvidíme už za pár týdnů v karlovarské sekci Na východ od Západu.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace