Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Zločiny budoucnosti | Crimes of the Future | 2022
csfd  imdb  
US premiéra: 03.06.2022
CZ premiéra: nestanovena
režie: David Cronenberg
hrají: Viggo Mortensen, Kristen Stewart, Léa Seydoux, Scott Speedman, Don McKellar

Zločiny budoucnosti: Necenzurovaný trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Fantazie! Sice ještě větší hardcore, než jsme doufali, ale vypadá to prostě skvěle. Cronebergovo poslední celovečerní tango na prahu osmdesátky se vrací k jizvám s gustem, jaké jsme poznali v devadesátkách u jeho šílenosti Crash, a nebojí se rozkládat a skládat tělo velmi originálním, znepokojivým, ale i inspirativním způsobem. Na jednu stranu mindfuck, na druhou hororové noření se do lidských těl, na tu třetí je tu ale zaděláno na myšlenkově nosnou, i když zneklidňující úvahu o lidských závislostech... a ideálním počtu orgánů. Koncept stále vypadá skromně, ale herci a hlavně herečky sem zapadnou na výbornou a celková atmosféra traileru je natolik příjemně nepříjemná, že si nový kus ďábelského génia nikdo rozumný nemůže nechat ujít. 

Zločiny budoucnosti: International Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Mistr Cronenberg se nejspíš loučí, vždyť už za pár měsíců oslaví požehnanou osmdesátku. O to příjemnější je vidět, že se démonický kanadský režisér vrátil jednak k Viggu Mortensenovi, hlavně ale k hororovému narušování tělesných schránek. Sice zjevně v trochu komornějším aranžmá, které bude obnášet pár postav v několika interiérech, ale přesto může jít o podívanou velmi inspirativní. A zaslouží si uvedení na nejprestižnější světové festivalové scéně v Cannes. Atmosférickou americkou upoutávku tak doplňuje ještě delší francouzský teaser, který anoncuje právě premiéru ve Francii, kterou si může tuplem užít smyslná Léa Seydoux. Jde ale jen o špičku ve vyvoněném hereckém obsazení ve velmi hutných a myšlenkově potentních výjevech. Ať je to pecka, prosím!

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Zločiny budoucnosti: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
do_Od

Zvrácené, mrazivé, provokativní, boží. Jak jsem tu kdysi nadával na synáčka a trailer k jeho Possesor, který snad až příliš křečovitě a okatě zkoušel jít ve šlépějích původní tvorby taťky Cronenberga, tohle je naprosto viditelný rozdíl a návrat mistra. Nebudu lhát, že bych popravdě raději neviděl sequel k mým milovaným Východním příslibům, nicméně tohle beru všema deseti taky. Teaser je lahůdkově atmosférický, tajemný, útržkovitý, spíš ukazuje roztodivné momenty, známé tváře (včetně Vigga!) a nějaké hororově vyhlížející zrůdy než přímo děj. Což je vlastně na teaser naprosto perfektní a postačující. Premiéra letos v Cannes slibuje ambice, tak snad to bude skutečně návrat k formě.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace