Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Zkouška umění | 2022
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 03.11.2022
režie: Adéla Komrzý, Tomáš Bojar
hrají: učitelé a studenti

Zkouška umění: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Zkouška umění dokázala z pozice skromného českého dokumentu uzmout prestižní cenu na karlovarském festivalu. A ohlasy na ní jsou skvostné - v podstatě jednohlasná chvála směřuje k dokumentu, který se mohl snadno stát jen přehlídkou podivných existencí a nejrůznějšího bizáru, ve výsledku ale poskytuje velmi pestrou a snad až komplexní zprávu o stavu světa v roce 2021. Je samozřejmě hodně těžké, ne-li nemožné, sestrojit k tak specifické látce funkční upoutávku, traileru se ale daří vyškrábat se alespoň k solidnímu průměru. Což je fajn. Teď ještě aby někdo přišel do kina.

Zkouška umění: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Rimsy

Nejchválenější tuzemský film karlovarského festivalu vybojoval zasloužené vítězství v soutěži Proxima a rozhodně se nejedná o sterilní dokument informativně mapující některý z problémů českého školství. Adéla Komrzý už loni bodovala s Jednotkou intenzivního života a její schopnost vystihnout poutavé téma se zde skvěle snoubí s pozorovatelským talentem Tomáše Bojara (Letní hokej, Mimořádná zpráva). Stručný teaser tak představuje to hlavní, co o filmu potřebujete vědět: Přijímací zkoušky na Akademii výtvarných umění místy působí jako absurdní představení, které však podnětně testuje hranice umění v dnešní společnosti. Takže... hovno, nebo krev?

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace