Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Zkažená úča | Bad Teacher | 2011
csfd  imdb
US premiéra: 24.06.2011
CZ premiéra: 28.07.2011
režie: Jake Kasdan
hrají: Cameron Diaz, Jason Segel, Justin Timberlake, Thomas Lennon, John Michael Higgins

Zkažená úča: Recenze


ikona
imf
Cameron Diaz chytrá a sexy zároveň? Imf vás vítá v alternativním vesmíru prázdninových oddechovek. 

Ukázky na Zkaženou úču slibovaly rychlé gagy z dob, kdy se spoře odděné holky v automyčce ještě nepovažovaly za klišé, a nadhled, který je v letní sezóně tak moc potřeba. Poslední dobou ho začalo ubývat stejně rychle jako semtexu ve sklepě Michaela Baye, protože se každý snaží tvářit dospěle, postmoderně nebo alespoň správně meta. Na starý dobrý - chcete-li přímočarý - humor jako by nezbylo místo. Nebo ho prostě nikdo neumí tak jako dřív (mrkněte na Take Me Home Tonight a pochopíte, že mizernou imitaci lze rozeznat během prvních deseti minut). Proto s potěšením oznamuji hned zkraje, že Zkažená úča je zkažená tím nejlepším možným způsobem. Povědomé archaické gagy mixuje se svěžím závanem temné strany Síly a dialogová magie způsobila, že vedle sebe fungují Cameron Diaz, Justin Timberlake a Jason Segel, což je jinak konfigurace vhodná maximálně tak pro pětiminutový skeč v Saturday Night Live.


Přehrajte si trailer
Zkažená úča přitom nijak nezastírá, že ve své podstatě je pouze dlouhou řadou scének na školní téma. Hlavní hrdinka v podání odkvétajícího blonďatého diblíka je ukázkovou zlatokopkou, která učí ve škole jen proto, že je to ideální zašívárna a navíc se mezi tatínky žáků může vyskytnout nějaký ten osamělý milionář. V mezičasech je třeba v hodinách vyspávat noční pařby, vzdělávat žactvo pomocí osvědčených hollywoodských pecek (Nebezpečné myšlenky, Džungle před tabulí apod.), plundrovat místní bufet a na dvorku hulit trávu. Veškeré úspory pak Cameron vráží do prasátka, na kterém je velký nápis "Kozy". Plastika u předního fachmana v L.A. vyjde na pár desítek tisíc, takže je třeba ve velkém krást školní potřeby a vůbec se snažit. Jiskru motivace ale zažehne až nástup nového supla (Timberlake), který je v balíku a má kromě hlubokých očí rád i hluboké výstřihy.

Cameron v hlavní roli ožívá jako fíkus v mém obýváku, když ho jednou za týden pokropím vodou. Role napsaná na tělo jí dává šanci předvést stále sexy křivky i pokročilou vyřídilku. Komedie z produkce Saturday Night Live, ty stále oblíbené 80s fláky, na kterých režisér Jake Kasdan evidentně vyrůstal, připomene i tím, že takové to neškodné zlo (drobné krádeže, drogy, očerňování kolegů, lhaní a podvádění) přechází bez povšimnutí a na konci se tedy nekoná žádné vyřizování účtů nebo hraní na dobro a zlo. I eRkový rating fandí obnaženým hrudníkům, ostřejším slůvkům a nefunkčnímu morálnímu kompasu, takže když to všechno sečteme, hlavní role v takovém filmu se rovná jackpotu. Jedinou postavou, která s Cameron drží krok je tělocvikář Jasona Segela, který školní poslání bere s podobným nadhledem a dokazuje, že americká střední je místo, kde se kromě matiky naučíte i jak přežít život a zapadnout do společnosti.

Ostatní jsou jen komickými figurkami, ať už se snaží blonďaté hrdince pomáhat nebo škodit. Třešničkou na castingovém dortu je Lucy Punch, na jejíž přepjaté herectví jsem bez výjimky alergický, ale tady jako hlavní nemesis - a ztělesnění všech přespříliš vzorných učitelek, které jsem v mládí nenáviděl - skvěle funguje a vy jí přejete muka pekelná právě proto, že za každých okolností postupuje podle předpisů. Totéž se možná dá říct o samotném filmu, ale v tomhle případě jsou to recepty prověřené dekádami. Střídmá stopáž, dobrý timing sehraných individuí, svižný soundtrack a v poslední době i barvotisková kamera. Kasdanovi se to pod rukama rozjede tak slibně, že odpustíte i fakt, že se jedná o pouhé vzpomínání na zašlou slávu, kdy publiku stačila jednoduchá řešení a jednoduché vtipy. Justin Timberlake souložící "džíny na džíny" s Cameron Diaz (ti dva spolu kdysi chodili) vám možná oproti hrubozrnějším gagům z Pařby kdekoliv může připadat trochu dětinský, ale vymaluje úsměv na tváři absolutně bez křečí.

Před odletem do kina nicméně berte v potaz, že Cameron mi přišla vždycky sympatická, ať už v Charlieho andílcích nebo v nedávném Zatím spolu, zatím živí. Tady je jen jednou ze součástek dobře promazaného stroje.

Můžete mít pocit, že z podobných filmů jste už vyrostli. Nebo že z nich vyrostla hollywoodská mašinérie. Obojí se naštěstí čas od času nepotvrdí. A ten čas nastal právě teď. Tak hybaj na něco, co nechce spasit planetu celosvětovým mírem a nižším výskytem polucí.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (12)

Verdikt

avatar7/10

imf

Cameron Diaz je učitelka, ale spíš než k dětem má kladný vztah k alkoholu, lehkým drogám a snadno vydělaným penězům. A díky Justinu Timberlakeovi by minimálně toho posledního mohla mít opravdu hodně. Je potřeba přejít do útoku a sbalit sympatického kolegu. A nějak přežít školní rok. Zkažená úča je komedie hrubozrnějšího rázu, která nabízí sympaticky amorální hrdinku a dostatek nečekaně drsných a zábavných fóru, aby se člověk v kině nenudil. Cameron Diaz do starého železa rozhodně ještě nepatří a vy byste se o tom měli jít přesvědčit do kina.Hodnocení redakce

 • avatar7/10

  Spooner

 • avatar6/10

  Mr. Hlad

 • avatar6/10

  duro


Hodnocení čtenářů

 • avatar6/10

  HALUZNIAK

 • avatar8/10

  Ravenhorn

 • avatar7/10

  acheron

 • avatar6/10

  martisf

 • avatar5/10

  st39.6

 • avatar7/10

  yeniczek

 • avatar8/10

  KARLOS

 • avatar7/10

  Revan

 • avatar3/10

  Le_Chuck

 • avatar5/10

  Snura

 • avatar6/10

  DjLuke9

 • avatar6/10

  Anakin

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace