Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Ženy sobě | Bridesmaids | 2011
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 13.05.2011
CZ premiéra: 07.07.2011
režie: Paul Feig
hrají: Rose Byrne, Jon Hamm, Kristen Wiig, Maya Rudolph, Jill Clayburough

Ženy sobě: Necenzurovaný trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Bridesmaids si americkou premiéru odbudou už za dva týdny. Pořád je to ale dost času na to, aby stihly ještě čtvrtý trailer. Ten poprvé ukazuje eRkovou stránku filmu a je docela zajímavé, že vůbec netlačí na pilu. Tam, kde mají tvůrci povoleno konečně vybalit nechutné fóru všeho druhu a tunu nadávek navrch, se raději drží při zemi. A místo toho s gustem servírují rozdováděného hajzla Jona Hamma, který opět kraluje každému záběru, v němž se objeví. Přesto je i nadále problém uvěřit tomu, že je tahle družičkovská kalba tak vydařená, jak se za mořem šušká. Žádná z hrdinek moc nezaujme, humor je nanejvýš průměrný a náznaky nové ženské klasiky podezřele absentují i v dalších směrech. Nu což, o to víc budeme překvapeni, až film 7. července dorazí i do našich kin. Objeví se tu mimochodem pod velice chytrým názvem Ženy sobě, díky kterému by mohl lákat mnohem víc suché Družičky. Snad potom také přesvědčí pár dam o tom, že by místo třetího Sexu ve městě mohly požadovat sequel tady. Vyšinutých slečen k provdání je v Ženách sobě až až...

Ženy sobě: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Ale jo! Bavím se. A navíc přišel i ten vymodlený Jon Hamm. Hned zahodil auru elegána a vyštval z postele svoji milenku, čímž se dovtípíte jednak to, že v evropském traileru je hned několik nových fórků a navíc že nad nimi tolik nebdělo oko cenzora. Světe div se, takhle po kupě to funguje zase o stupínek líp. Zahoďte proto konečně předsudky, i ženy mají plné právo se nezřízeně bavit a vychutnat si svoji Superbad Pařbu - a po téhle ukázce jim člověk musí jen fandit. Zasazení do širšího kontextu přidává i fekálním fórům na vtipnosti (představa hromadného vyměšování v nažehleném svatebním salónu mi přijde dost veselá) a celkově lze říct, že akčnější gagy typu přelízání vrat materiálu jen a pouze prospívají. A protože mužská část ansámblu dělá ještě větší radost, hodnotící palec se jednoznačně otáčí nahoru.

Ženy sobě: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

První reakce na Bridemaids jsou veskrze pozitivní. Ani druhý trailer ale nevysvětluje, jak je to možné. "Ženská Pařba ve Vegas" totiž vypadá skrz na skrz jako nepříliš vydařený pokus předvést, že nejen chlapi umí být burani. U Družiček i napodruhé vázne dialogový humor, nijak nepomá ani ten ztřeštěného rázu a jediným světlým bodem je opět Chris O'Dowd, který má zřejmě zvláštní schopnost bavit i v sebevětší americké ptákovině. Pořád to sice není na zavržení hodné dvě hvězdy, protože pár uchechtnutí z vás možná vypadne (policejní kontrola... s O'Dowdem), avšak na apatowovku s vysokými ambicemi se film pořád zdá být podivně mimo. I v upoutávkách na letošní Týden bez závazků od bratrů Farrellyových je víc zásahů do černého, možná je to ale jen tím, že jsme u Bridesmaids pořád neviděli eRkový trailer. Až u toho možná pochopíme, proč bychom se měli těšit do kina, kde nás každopádně může čekat jen velké překvapení.

Ženy sobě: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Říkal někdo, že apatowovky jsou jenom pro chlapy? Jestli jo, tak se trochu spletl. Tady sice vládnou načesané vlasy, krátké sukně a stres ze svatby, přesto jde o apatowovku tak čistou… že se mi příčí mluvit o protipólu všech těch hromadných klučičích a pánských seancích. I když tu vládnou pouze ženy. To bylo takhle: Kvůli jedné nevěstě se dala dohromady nesourodá parta družiček a s hláškami na rtech se pokusila prořádit až k oltáři a k závěrečnému přípitku. Tyhle ženské se přitom docela mile štengrují, zábavně si háží dialogové klacky pod nohy a když nakračují k usmíření (finále bude ve fialovém?), nepůsobí to trapně jako v komediích s Katie Holmes. Na scénáři sice makala Kristen Wiig, která si samozřejmě uzmula i hlavní roli, ale výraznější vtipy jsou kupodivu pořád spíš chlapácky buranské (viz závěrečné říhnutí). Navíc tu je dvojí problém – chybí velká herecké hvězda nebo alespoň vyložená tahounka obsazení, a i když to bude zavánět neúctou k něžnějšímu pohlaví, nejvíc nadějí beztak vyvolají roličky frajerů z IT Crowdu a Mad Menů. Milý a sympatický pokus, ale pokud z něj vážně vyleze ženská verze Superbad nebo Pařby ve Vegas, dost se budu divit.

Níže odkaz na streamované HD od Applu.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace