Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Země mrtvých | Land of the Dead | 2005
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 24.06.2005
CZ premiéra: 17.11.2005
režie: George A. Romero
hrají: Boyd Banks, Dennis Hopper, John Leguizamo

Země mrtvých: Uncut Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Legendární Jirka Romerovic ví, na co jeho ovečky slyší: Jistě, na pomalu se plížící příslib krve. Hodně krve. Tolik, že na ně nestačí ratingy trailerů, a proto se museli producenti odhodlat k nabídce necenzurovaného menu zombie-zhovadilostí. Tou nejhezčí je bezpochyby "vyblití" slušné porce krvavé lidské flákoty skrz nebožtíkova ústa. Laskomina. Ale jinak té krve zase tolik není. Trailer otvírá naposledy využitá a veskrze efektní otvíračka zaměřená na mistrovy starší kousky, kterou razantně ukončí štiplavé kytarové riffy. Chvíli to připomíná spíš klip Nine Inch Nails, ale davy potácejících se zhovadilců vás brzy přivedou zpátky do země tupých požíračů lidskosti. Drsná instrumentálka Romerovi svědčí a umožńuje mu v rámci jeho možností (ploužící se mrtvoly a stará režisérská škola nikdy nebude tak našláplá jako "běžci" z Úsvitu mrtvých) defilovat s velmi povedeným násosem.

Země mrtvých: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Trailer vsází v první řadě na oživení zašlé legendy páně Romera a celých prvních čtyřicet vteřin je věnováno krátkému (a rádoby tajemnému) shrnutí, čím že se to tenhle chlapík vlastně proslavil. Po tom, co padne za oběť času Night, Dawn i Day, přichází Land a je avizován jako začátek dalšího kola. Rozjíždí se dravá kytarová smršť a první zombies začnou vystrkovat svoje zoubky. A že jich je! Tvůrci nasazují solidní tempo přerušované dramatickými pauzami a začnou stříhat akční koktejl jako „o život“. A daří se jim to tak, že si možná ani nevšimnete, že dvě třetiny záběru pravděpodobně pochází z jedné jediné scény, což je trochu podraz, ale my se s tím naučíme žít ;). Když jsem narazil na ty dramatické pauzy, trailer mi svým stylem mírně připomněl Úsvit mrtvých (a není to proto, že v obojím jsou zombies ;), za což mimochodem může i ten načinčaný náklaďák, který už by se snad dal brát jako doslovná citace. Každopádně. Ukázka je relativně krátká a než vám adrenalin stačí naplnit všechny žíly, ozve se závěrečná hláška a hladové krky se schovají pod roušku nekompromisní stmívačky. Na první ochutnávku toho není úplně málo, ale abych si o filmu mohl udělat trochu lepší obrázek, potřeboval bych uzřít konkrétnější kontury a alespoň o trochu více materiálu. Snad se dočkáme brzy. Na úplný průšvih to každopádně zatím nevypadá a trailer plní svůj účel dokonale – zatím se relativně těším.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace